Випуск євробондів критично важливий для реалізації стратегії «Нафтогазу» – голова наглядової ради
Вона також висловила надію, що уряд буде залишати частину прибутку компанії для реалізації стратегії

Основним джерелом фінансування бізнес-стратегії «Нафтогазу» до 2025 року є власні кошти, але випуск євробондів також украй важливий для її реалізації. Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» заявила голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд.
«Випуск єврооблігацій має критичне значення для впровадження стратегії. Що означає, що потрібні також умови, які дозволять інвесторам прийняти рішення інвестувати в нас», – сказала Споттісвуд.
За її словами, успіх випуску єврооблігацій залежить від політичної стабільності в Україні й від впевненості інвесторів у тому, що уряд дозволить «Нафтогазу» заробити кошти та погасити ці облігації.
Вона також висловила надію, що уряд буде залишати частину прибутку компанії для реалізації стратегії.
«Звичайно, у нас є альтернативні плани на випадок, якщо ми не зможемо залишити частину прибутку для інвестицій. І якщо ми не зможемо випустити бонди, то очевидно, що неможливо інвестувати гроші, яких у нас не буде», – додала Споттісвуд.
За її словами, якщо уряд вирішить залишити обмеження ціни на газ для домогосподарств, то він має усвідомити, що таке рішення зупинить розвиток «Нафтогазу» і зруйнує можливості для інвестицій.
Голова наглядової ради уточнила, що рада вже схвалила стратегію і її члени долучалися до роботи над нею на різних етапах.
«Ми повністю підтримуємо цю стратегію, вважаємо дуже важливою для «Нафтогазу» і рішуче заохочуємо її виконання», – заявила Споттісвуд.
За її словами, «Нафтогаз» ще багато працює над планами у сфері зеленої енергетики, зокрема визначається, які напрямки є доцільними для групи, а які краще залишити іншим компаніям.
«Наприклад, невідомо, чи будемо ми серйозно рухатися в напрямку сонячної енергетики. Ми можемо, але це не є 100%-вим завданням, тому що там є інші, більш відповідні інвестори. Сонячна енергетика не відноситься до наших сильних сторін. А ось воднева – навпаки», – пояснила вона.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].