Випуск євробондів критично важливий для реалізації стратегії «Нафтогазу» – голова наглядової ради

Випуск євробондів критично важливий для реалізації стратегії «Нафтогазу» – голова наглядової ради

Вона також висловила надію, що уряд буде залишати частину прибутку компанії для реалізації стратегії

Випуск євробондів критично важливий для реалізації стратегії «Нафтогазу» – голова наглядової ради
фото: gas.ua

Основним джерелом фінансування бізнес-стратегії «Нафтогазу» до 2025 року є власні кошти, але випуск євробондів також украй важливий для її реалізації. Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» заявила голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд.

«Випуск єврооблігацій має критичне значення для впровадження стратегії. Що означає, що потрібні також умови, які дозволять інвесторам прийняти рішення інвестувати в нас», – сказала Споттісвуд.

За її словами, успіх випуску єврооблігацій залежить від політичної стабільності в Україні й від впевненості інвесторів у тому, що уряд дозволить «Нафтогазу» заробити кошти та погасити ці облігації.

Вона також висловила надію, що уряд буде залишати частину прибутку компанії для реалізації стратегії.

«Звичайно, у нас є альтернативні плани на випадок, якщо ми не зможемо залишити частину прибутку для інвестицій. І якщо ми не зможемо випустити бонди, то очевидно, що неможливо інвестувати гроші, яких у нас не буде», – додала Споттісвуд.

За її словами, якщо уряд вирішить залишити обмеження ціни на газ для домогосподарств, то він має усвідомити, що таке рішення зупинить розвиток «Нафтогазу» і зруйнує можливості для інвестицій.

Голова наглядової ради уточнила, що рада вже схвалила стратегію і її члени долучалися до роботи над нею на різних етапах.

«Ми повністю підтримуємо цю стратегію, вважаємо дуже важливою для «Нафтогазу» і рішуче заохочуємо її виконання», – заявила Споттісвуд.

За її словами, «Нафтогаз» ще багато працює над планами у сфері зеленої енергетики, зокрема визначається, які напрямки є доцільними для групи, а які краще залишити іншим компаніям.

«Наприклад, невідомо, чи будемо ми серйозно рухатися в напрямку сонячної енергетики. Ми можемо, але це не є 100%-вим завданням, тому що там є інші, більш відповідні інвестори. Сонячна енергетика не відноситься до наших сильних сторін. А ось воднева – навпаки», – пояснила вона.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло