Невідомий підводний човен пошкодив трубопровід «Північний потік 2» – заява оператора
В компанії назвали ці дії провокацією, мета якої – завадити добудові труби

Газопровід «Північний потік – 2» міг пошкодити невідомий підводний човен, який зайшов у район якірних ланцюгів баржі «Фортуна», яка його будує. Про це повідомила компанія-оператор проєкту Nord Stream 2 AG. Перед цим оператор відзвітував, що трубопровід добудовано на 95%, передає The Bell.
Nord Stream 2 AG заявив про провокації невідомих військових кораблів і літаків поблизу місця будівництва трубопроводу, які не виключено, «спрямовані на перешкоджання завершенню проєкту». Одна з останніх дій – поява 28 березня іноземного підводного човна в надводному положенні в охоронній зоні «Фортуни», що загрожувало ушкодженням трубопроводу і судна.
«Дії підводного човна могли вивести з ладу всю систему якірного позиціонування трубоукладальної баржі та привести до аварійного пошкодження трубопроводу», – повідомляє компанія.
«Йдеться про явно сплановані та підготовлені провокації, як з використанням риболовецьких суден, так і військових кораблів, підводних човнів і літаків з метою перешкоджання здійсненню економічного проєкту. Це, мабуть, перший в історії безпрецедентний випадок подібного роду», – пише Nord Stream 2 AG.
Незадовго до цього компанія відзвітувала, що газопровід побудований на 95% – укладено 2339 км з 2460 км. На укладанні «Північного потоку 2» з кінця минулого року вже працює баржа «Фортуна», зараз до неї приєднався трубоукладач «Академік Черський».
Як раніше писав Reuters, і російська, і німецька влада розраховує закінчити будівництво трубопроводу якомога швидше, щоб поставити Сполучені Штати перед фактом завершення проєкту. Теоретично трубопровід може бути завершено вже до вересня 2021 року.
Однак оборонний бюджет США, крім іншого, передбачає санкції проти газопроводу «Північний потік – 2». Американська влада вимагає від компаній, які здійснюють укладання труби, негайно припинити будівництво. Відразу після цього з проєкту одна за одною стали виходити компанії.
Як повідомлялося, регулятор ФРН «дав добро» на завершення «Північного потоку – 2», відкинувши заперечення екологів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].