США внесли до чорного списку сім китайських компаній, що працюють в галузі суперкомп'ютерів
Ці організації причетні до створення суперкомп'ютерів, які використовуються, зокрема, в програмах по розробці зброї масового ураження, заявили в Мінторгівлі США

Міністерство торгівлі США повідомило, що воно додало сім китайських компаній, а також державних лабораторій, що працюють в області суперкомп'ютерів, до чорного списку юридичних осіб, щодо яких фактично заборонений експорт.
Як повідомляє CNBC, міністерство внесло до списку Tianjin Phytium Information Technology, Шанхайський центр проєктування високопродуктивних інтегральних схем, Sunway Microelectronics, Національний суперкомп'ютерний центр Цзинань, Національний суперкомп'ютерний центр Шеньчженя, Національний суперкомп'ютерний центр Усі і Національний суперкомп'ютерний центр Чженчжоу.
Вказані організації були занесені в чорний список за «створення комп'ютерів, які використовуються військовими силами Китаю, а також дестабілізуючі зусилля з модернізації збройних сил і / або програми зброї масового знищення».
«Суперкомп'ютерні можливості життєво важливі для розробки багатьох – а може бути, майже всіх – видів сучасної зброї та систем національної безпеки, таких як ядерна і гіперзвукова зброя, – вказала міністр торгівлі США Джина Раймондо. – Міністерство торгівлі використовуватиме всі свої повноваження, щоб перешкодити Китаю використовувати американські технології для підтримки цих дестабілізуючих зусиль з модернізації збройних сил».
Як повідомлялось, 12 березня федеральний суд по округу Колумбія заблокував виконання заборони на американські інвестиції в Xiaomi. Суддя Рудольф Контрерас, виносячи рішення щодо позову Xiaomi до Міністерства оборони США, ухвалив, що рішення міністерства вважати її «комуністичною китайською військовою компанією», прийняте 15 січня, було «глибоко помилковим».
Після цього успіх Xiaomi надихнув й інші китайські компанії з чорного списку США звертатись до суду щодо їх оскарження.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].