Успіх Xiaomi надихнув й інші китайські компанії з «чорного списку» США звертатись до суду
Низка «заборонених» компаній вже звернулась до юристів і збирається судитись з урядом США

Низка китайських компаній, які потрапили під заборону на інвестиції в США, введену експрезидентом США Дональдом Трампом, розглядають можливість пред'явлення позову уряду США після того, як федеральний суд днями визнав внесення виробника смартфонів Xiaomi до вказаного переліку «вкрай помилковим». Як повідомляє Reuters, деякі з китайських компаній вже почали переговори з юридичними фірмами, включаючи Steptoe & Johnson і Hogan Lovells, натхнені попереднім рішенням окружного суду США.
Агентство зазначає, що крок адміністрації Трампа внести до «чорного списку» Xiaomi Corp, яка знизила її ринкову вартість на $10 млрд і знизила її акції на 9,5% в січні, змусила б інвесторів повністю відмовитися від своєї частки в компанії.
«Компанії звертаються до юристів, щоб оскаржити списки і підстави для включення в них», – сказала Венді Вайсонг, керуючий партнер гонконзького офісу Steptoe & Johnson, юридичної фірми зі штаб-квартирою у Вашингтоні.
Джерела відмовилися назвати компанії, які вирішили поборотись з американським урядом.
Нагадаємо: в останні місяці президентства Трампа уряд вніс до чорного списку Xiaomi і 43 інші компанії та визнав їх такими, що або «належать або контролюються» китайськими військовими. Пізніше Трамп підписав розпорядження, яке забороняло всім американським інвесторам володіти цінними паперами в названих компаніях починаючи з 11 листопада 2021 року. До числа «заборонених» компаній зокрема потрапили гігант відеоспостереження Hikvision, нафтова China National Offshore Oil Corp (CNOOC) і провідний виробник мікросхем в Китаї Semiconductor Manufacturing International Corp.
Ще один учасник «чорного списку» Luokung Technology Corp, компанія, що займається картографічними технологіями, також подала до суду на уряд США на початку цього місяця і, як очікується, буде домагатися попередньої компенсації, аналогічної тій, яка була присуджена Xiaomi.
Як повідомлялось, 12 березня федеральний суд по округу Колумбія заблокував виконання заборони на американські інвестиції в Xiaomi. Суддя Рудольф Контрерас, виносячи рішення щодо позову Xiaomi до Міністерства оборони США, ухвалив, що рішення міністерства вважати її «комуністичною китайською військовою компанією», прийняте 15 січня, було «глибоко помилковим».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].