Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Прибалтика вперше відключила імпорт електроенергії з Росії

Прибалтика вперше відключила імпорт електроенергії з Росії

Естонія, Латвія та Литва запланували до 2025 року підключитися до мереж Євросоюзу

Прибалтика вперше відключила імпорт електроенергії з Росії
фото pixabay.com

Країни Прибалтики вперше повністю відмовилися від електроенергії з РФ на час випробувань щодо виходу з енергокільця Білорусі, РФ, Естонії, Латвії та Литви (БРЕЛЛ), наміченому на 2025 рік. Про це пише «Коммєрсант».

За інформацією видання, Латвія без пояснення причин припинила комерційний імпорт з Росії на два дні (8 і 11 квітня) на час тестового відключення ЛЕП між Білоруссю та Литвою перед виходом балтійських країн з енергокільця БРЕЛЛ. У Міненерго РФ повідомили, що відключення ЛЕП між Білоруссю та Литвою не вплинула на роботу російської енергосистеми.

У ці дні в Росії через припинення експортних поставок впали попит і ціни на електроенергію, в Прибалтиці ціни, навпаки, виросли.

Влада країн Балтії у 2019 році прийняла рішення відмовитися від поставок електрики з Росії та Білорусії і з'єднати свої енергосистеми з континентальною Європою і Скандинавією. Експорт з РФ в енергодефіцитний регіон припиниться, а Калінінградська область буде ізольована.

Нагадаємо: Міненерго України запланувало від’єднатись від енергосистем РФ та Білорусі вже у 2022 році. Після цього, у 2023 році відбудеться повна синхронізація з ENTSO-E.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті