Китайські компанії мають намір купити в Туреччині міст через Босфор
Проїзд по трасі і мосту платний, в зв'язку з чим власник гарантує новим учасникам певну завантаженість

Шість китайських компаній планують незабаром підписати угоду про придбання 51% оператора великої турецької автотраси і третього мосту через протоку Босфор, пише Центр транспортних стратегій.
Йдеться про продаж Північної окружної автодороги і мосту ім. Явуза Султана Селіма, які побудував консорціум ICA.
У нього входили турецька компанія IC İctas İnsaat та італійська Astaldi, яка згодом вийшла з консорціуму, передавши свою частку акцій турецькій стороні.
Траса прокладена з південного сходу Стамбула до району Бешикташ в його південно-західній частині через причорноморську північ провінції Стамбул.
Сума операції складе близько $700 млн.
Китайські компанії створили фонд для реалізації угоди. До нього увійшли China Merchants Expressway, CMU, Zheijiang Expressway, Jiangsu Expressway, Sichuan Expressway і Anhui Expressway.
Переговори почалися ще в 2019 році, але через пандемію коронавірусу їх не встигли завершити. Зараз сторони вийшли на етап підписання договору, що підтвердили близькі до IC İctas İnsaat джерела.
Міст ім. Явуза Султана Селіма було відкрито 26 серпня 2016 року. По ньому прокладено вісім автомобільних смуг, по чотири в кожен бік, і дві залізничні лінії.
Загальна вартість робіт з урахуванням інфраструктури, компенсаційного озеленення території склала близько $6 млрд. Проект передбачав будівництво під'їзних трас, які і сформували Північну окружну дорогу.
Проїзд по трасі і мосту платний, в зв'язку з чим власник гарантує новим учасникам певну завантаженість і кількість одиниць транспорту, що користується саме цим маршрутом.
Раніше стало відомо, що Туреччина схвалила плани розвитку судноплавного каналу на околиці Стамбула. Цей крок був зроблений через рік після того, як Туреччина за сприяння президента Тайїпа Ердогана провела перший тендер на реконструкцію двох історичних мостів в Стамбулі, де планується прорити 45-кілометровий канал.
Як повідомлялося, в Туреччині відкрили найбільший у світі аеропорт на шість злітно-посадквих смуг й зі стоянкою на 500 літаків.
Нагадаємо, у Польщі збираються побудувати гігантський аеропорт за 7 млрд євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].