Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Попит на держоблігації впав через війська РФ – Гетманцев

Попит на держоблігації впав через війська РФ – Гетманцев

Він додав, що Зеленський поставив завдання прискорити досягнення домовленостей з МВФ

Попит на держоблігації впав через війська РФ – Гетманцев
Фото: ukrinform.ua

Попит на українські облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) впав через стягування Росією військ до кордону з Україною, при цьому президент України Володимир Зеленський активізував отримання фінансової допомоги МВФ. Про це повідомив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на телеграм-каналі.

«Проблеми із залученням боргу явно не стануть для України критичними. Дійсно, через стягування Росією військ до кордону з Україною знизився попит інвесторів на ОВДП Мінфіну. Як наслідок – скоротився обсяг державних запозичень, який за останні тижні склав 1-1,6 млрд гривень (раніше середнє залучення становило близько 10 млрд гривень). Але щойно ситуація на кордоні стабілізується, інвестори знову почнуть купувати ОВДП», – написав Гетманцев.

Іншим деструктивним фактором він назвав заяви українських політиків, які озвучують найгірші очікування і найбільш негативні сценарії поточної ситуації.

«Втім, українська економіка має запас міцності. Зокрема, через перекриття корупційних схем на митниці і в податковій вдалося перевиконати доходи бюджету навіть в умовах коронакризи...Також за завданням президента активізовано роботу над отриманням фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду», – наголосив парламентарій.

За його словами, глава держави поставив завдання прискорити досягнення домовленостей з МВФ щодо тих питань, які Україна ще повинна реалізувати. Продовження співпраці з Фондом дозволить зберегти фінансову стабільність в Україні у довгостроковій перспективі, вважає Гетманцев.

Раніше Mind писав, що попит на держоблігації впав, бо нерезиденти розпродають їх на вторинному ринку. Причина розпродажу – загострення військового конфлікту на Сході України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті