АМКУ почав розгляд справ проти ПриватБанку та «Ощадбанку»

АМКУ почав розгляд справ проти ПриватБанку та «Ощадбанку»

За ознаками зловживання монопольним становищем на ринку послуг еквайрингу

АМКУ почав розгляд справ проти ПриватБанку та «Ощадбанку»
фото: amcu.gov.ua

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав справи проти ПриватБанку та «Ощадбанку» за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку послуг еквайрингу. Про це повідомляється на сайті Комітету.

Згідно з повідомленням, протягом 2018-2020 років послуги еквайрингу надавали близько 30 банків, тобто вітчизняний ринок є потенційно конкурентним. Однак, саме ПриватБанк та «Ощадбанк» мають можливість надавати послуги еквайрингу з територіальним покриттям по Україні у повному обсязі. Відтак, найбільші торговці зазвичай обирають послуги одного чи одразу двох цих банків.

В Комітеті заявляють, що таке становище банків має структурні ознаки монопольного на ринку послуг еквайрингу. Остаточне визначення становища банків у справах (зокрема, це – одноосібна чи колективна монополія) буде визначено у ході розслідування.

Зазначається, що наразі уже відомо, що ПриватБанк та «Ощадбанк» встановлювали завищені комісії за операціями, які не несуть витрати на інтерчендж. Тобто, за відсутності необхідності сплачувати інтерчендж, банк-еквайр не змінював розмір комісії за еквайринг. Відповідно, торговець сплачував однаковий розмір комісії, незалежно від наповнення послуги. Це призводило до завищення тарифів за послуги, які здійснюються в межах одного банку. 

Нагадаємо: «Ощадбанк», ПриватБанк та «Райффайзен Банк Аваль», виступили зі спільною заявою щодо готовности поступово зменшити ставку інтерчейнджу.

19 лютого 2021 року депутати в першому читанні підтримали проєкт закону №4364 про платіжні послуги. Зараз в цей законопроєкт хочуть додати норму, за якою держава знизить комісію за еквайринг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті