Захворіло у світі
155,216,893
Померло у світі
3,244,710
Вилікувалось у світі
132,644,496
Захворіло в Україні
2,090,986
Померло в Україні
45,077
Вилікувалось в Україні
1,697,358
Умови балансування ринку «Оператора ГТС» необґрунтовані – CEO ETG.UA

Умови балансування ринку «Оператора ГТС» необґрунтовані – CEO ETG.UA

Шведкий заявив, що це зайва пересторога, яка робить газ дорожчим

Умови балансування ринку «Оператора ГТС» необґрунтовані – CEO ETG.UA
фото: delo.ua

Наразі газотранспортна система України завантажена лише на 50% від своїх можливостей. Відтак, коефіцієнти перевищення встановленої потужності, які сплачують постачальники «Оператору газотранспортної системи» – зайва пересторога, яка робить газ дорожчим для промисловості та збільшує вартість продукції для кінцевих споживачів. Вигоду від цих коефіцієнтів отримує лише «Оператор ГТС». Про це заявив CEO ETG.UA Володимир Шведкий.

«Які техногенні катастрофи ми можемо спровокувати, збільшивши споживання на 15-20%? Чому застосовується саме коефіцієнт 2? Незрозуміло. Ми не одноразово зверталися до «Оператора ГТС» і НКРЕКП за роз'ясненнями та не отримали чіткої відповіді. В кінцевому підсумку така ситуація з розміром коефіцієнта впливає на економіку промисловості, на собівартість продукції, яку споживаємо всі ми з вами, як фізособи», – зауважує Шведкий.

Крім того, він заявив, що маржа балансуючих цін (різниця між нижньою ціною закупівлі небалансів у трейдерів та верхньої ціною продажу небалансів трейдерам) завищена: нині вона сягає 40%. В Угорщині, наприклад, 11-13%. 

«Чому для балансування повинна бути маржа 40%? Яка мета? Наповнити cash flow «Оператора ГТС» і НАК «Нафтогаз»? Якщо ж потрібно забезпечити балансування системи, безпосередньо фізичних процесів, тоді немає необхідності в маржинальності для ОГТС на рівні 40%, і в толерансі на рівні 3% – 5%. При толерансі на рівні 10% система не була розбалансована і ми не бачили якихось надзвичайних ситуацій в газотранспортній системі», – заявив Володимир Шведкий.

Шведкий зазначив, що у нинішньому вигляді умови балансування ринку газу від Оператора ГТС нівелюють  роботу приватних незалежних постачальників, які розвивають ринок.

Раніше Mind повідомляв як подешевшання газу може збагатити Україну і які можливості саме зараз «пливуть до рук».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті