Дефіцит чипів обійдеться автопрому в $110 млрд виручки 2021 року
За оцінками, світове виробництво скоротиться на 3,9 млн автомобілів

За даними консалтингової фірми AlixPartners, що глобальний брак напівпровідникових чипів у 2021 році обійдеться світовій автомобільній промисловості в $110 млрд. Як повідомляє CNBC, оновлений прогноз на 81,5% вищий ніж січневий у $60,6 млрд.
Експерт AlixPartners Марк Вейкфілд вказав, що цьому зростанню сприяла низка факторів, в тому числі пожежа на заводі компанії – постачальника мікросхем Renesas і пов'язані з погодою порушення в ланцюжку поставок автомобілів.
AlixPartners прогнозує, що світове виробництво через дефіцит скоротиться на 3,9 млн автомобілів цього року, в січневому прогнозі йшлося про 2,2 млн.
Такі автовиробники, як Ford Motor і General Motors, очікують, що у 2021 році через брак мікросхем їх прибуток скоротиться на мільярди. Ford заявив, що ситуація знизить його прибуток приблизно на $2,5 млрд цього року. GM чекає, що нестача чіпів скоротить його прибуток на $1,5 млрд – $2 млрд.
Напівпровідникові чипи є надзвичайно важливими компонентами нових автомобілів. Експерти кажуть, що в залежності від автомобіля і його опцій в ньому можуть бути сотні напівпровідників, якщо не більше. Дорогі автомобілі з передовими системами безпеки та інформаційно-розважальними системами мають набагато більше, ніж базові моделі.
«наразі в типовому транспортному засобі використовується до 1400 мікросхем, і це число буде тільки рости в міру того, як галузь продовжує свій рух в сторону електромобілів, все більше підключених транспортних засобів і, в кінцевому підсумку, автономних транспортних засобів», – йдеться в заяві керуючого директора AlixPartners Дена Хірша. Тому це дійсно критична проблема для галузі».
AlixPartners очікує, що найбільший вплив на виробництво буде здійснюватися в ІІ кварталі, ситуація поступово поліпшуватиметься в другому півріччі і у 2022 році.
Нагадаємо: дефіцит виник на початку минулого року, коли через коронавірус зупинились заводи зі складання автомобілів. Коли підприємства закрилися, постачальники мікросхем перенаправили деталі в інші сектори, такі як побутова електроніка.
Як повідомлялось, аналітики Gartner спрогнозували, що глобальна нестача чипів збережеться протягом усього 2021 року і почне слабшати тільки до другого кварталу 2022.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].