Дефіцит чипів обійдеться автопрому в $110 млрд виручки 2021 року

Дефіцит чипів обійдеться автопрому в $110 млрд виручки 2021 року

За оцінками, світове виробництво скоротиться на 3,9 млн автомобілів

Дефіцит чипів обійдеться автопрому в $110 млрд виручки 2021 року
фото www.flickr.com/photos/jamieaiken/24000427860

За даними консалтингової фірми AlixPartners, що глобальний брак напівпровідникових чипів у 2021 році обійдеться світовій автомобільній промисловості в $110 млрд. Як повідомляє CNBC, оновлений прогноз на 81,5% вищий ніж січневий у $60,6 млрд.

Експерт AlixPartners Марк Вейкфілд вказав, що цьому зростанню сприяла низка факторів, в тому числі пожежа на заводі компанії – постачальника мікросхем Renesas і пов'язані з погодою порушення в ланцюжку поставок автомобілів.

AlixPartners прогнозує, що світове виробництво через дефіцит скоротиться на 3,9 млн автомобілів цього року, в січневому прогнозі йшлося про 2,2 млн.

Такі автовиробники, як Ford Motor і General Motors, очікують, що у 2021 році через брак мікросхем їх прибуток скоротиться на мільярди. Ford заявив, що ситуація знизить його прибуток приблизно на $2,5 млрд цього року. GM чекає, що нестача чіпів скоротить його прибуток на $1,5 млрд – $2 млрд.

Напівпровідникові чипи є надзвичайно важливими компонентами нових автомобілів. Експерти кажуть, що в залежності від автомобіля і його опцій в ньому можуть бути сотні напівпровідників, якщо не більше. Дорогі автомобілі з передовими системами безпеки та інформаційно-розважальними системами мають набагато більше, ніж базові моделі.

«наразі в типовому транспортному засобі використовується до 1400 мікросхем, і це число буде тільки рости в міру того, як галузь продовжує свій рух в сторону електромобілів, все більше підключених транспортних засобів і, в кінцевому підсумку, автономних транспортних засобів», –  йдеться в заяві керуючого директора AlixPartners Дена Хірша. Тому це дійсно критична проблема для галузі».

AlixPartners очікує, що найбільший вплив на виробництво буде здійснюватися в ІІ кварталі, ситуація поступово поліпшуватиметься в другому півріччі і у 2022 році.

Нагадаємо: дефіцит виник на початку минулого року, коли через коронавірус зупинились заводи зі складання автомобілів. Коли підприємства закрилися, постачальники мікросхем перенаправили деталі в інші сектори, такі як побутова електроніка.

Як повідомлялось, аналітики Gartner спрогнозували, що глобальна нестача чипів збережеться протягом усього 2021 року і почне слабшати тільки до другого кварталу 2022.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті