Платники податків торік витратили 35 млн грн на утримання наглядових рад державних «Укргазбанку» й «Укрексімбанку»

Платники податків торік витратили 35 млн грн на утримання наглядових рад державних «Укргазбанку» й «Укрексімбанку»

ПриватБанк і «Ощадбанк» не розголошують суми

Платники податків торік витратили 35 млн грн на утримання наглядових рад державних 	«Укргазбанку» й 	«Укрексімбанку»
Фото: pixabay.com

Утримання наглядових рад двох держбанків – «Укргазбанку» й «Укрексімбанк» – за результатами 2020 року коштувало платникам податків близько 35 млн грн. Сума базової винагороди членам рад становить 26,8 млн грн, додаткової – 8,2 млн грн. Про це свідчать дані у звітах держбанків.

У звіті «Укргазбанку» йдеться про винагороду в розмірі близько 7,3 млн грн, з яких розмір базової винагороди – 6,6 млн грн, додаткової – 13,9 млн грн.

Додаткову винагороду в сумі 182 665 грн отримав за виконання функцій голови наглядової ради Шренік Давда, який обіймав посаду до квітня цього року. Члени наглядової ради отримали додаткову винагороду в сумі 547 996 грн за участь у роботі комітетів.

Інший держбанк – «Укрексімбанк» – за результатами 2020 року фактично виплатив наглядовій раді 19, 5 млн грн базової винагороди та 1,6 млн грн додаткової винагороди.

Як зазначається у звіті банку, деяким членам компенсували витрати на проїзд від місця проживання до банку, витрати на оренду та харчування протягом часу, необхідного для участі в засіданнях ради. Загальний розмір компенсації за 2020 рік склав 876 431 грн.

Додатково «Укрексімбанк» з 2019 по 2020 роки витратив 8,2 млн грн на страхування професійної відповідальності членів наглядової ради й членів правління. На страхування у 2020-2021 рр. витрати зросли на 2,9 млн грн. Крім того, протягом 2020 року банк надав кредит одному члену правління на суму 1,6 млн грн під 16% річних.

Звіт про винагороду наглядової ради за 2020 рік опублікували лише два з чотирьох державних банків. «Ощадбанк» та ПриватБанк не розкривають дані.

Mind.ua звернувся із запитом надати інформацію про суму винагороди наглядової ради до ПриватБанку, «Ощадбанку» та Міністерства фінансів, але на момент публікації новини ніхто з них не надав ніякої інформації.

Раніше повідомлялося, що прибуток банківського сектору за перший квартал 2021 року склав 10,9 млрд грн, що майже на третину менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті