68 енергоблоків ТЕС працюють понад встановлений термін – Рахункова палата
Попри це Держенергонагляд не провів жодного контрольного заходу

Понад відведений проєктний термін в Україні експлуатується 68 із 75 енергоблоків теплоелектростанцій, 95% розподільчих електричних мереж перебувають у незадовільному стані. Про це повідомляє «Марлін» з посиланням на звіт Рахункової палати.
«Технічний стан обладнання, що використовується в енергетиці, наближається до критичного через високий ступінь зношеності та є джерелом підвищеної небезпеки, призводить до необхідності позапланових відключень споживачів», – йдеться у звіті.
Внаслідок цього кількість технологічних порушень в опалювальний період 2019–2020 років зросла в 3,7 раза в порівнянні з опалювальним періодом 2016-2017 років – з 1353 до 4969 випадків.
Також у 2020 році в порівнянні з попереднім роком збільшилась кількість відмов технічного обладнання на станціях. На «ДТЕК «Дніпроенерго» зросла з 60 до 78 випадків, на «Слов’янська ТЕС» – з 4 до 21, на «ДТЕК «Східенерго» – з 11 до 58 випадків, а на НЕК «Укренерго» – з 82 до 93.
Попри це Держенергонагляд у вказаний період не провів жодного контрольного заходу та не ініціював зупинок енергетичного обладнання. Як зазначено у звіті, причиною є те, що урядом не вжито дієвих заходів щодо створення Держенергонагляду, який зареєстрований, як юридична особа з 29 жовтня 2018 року. У держбюджеті на 2019 рік не передбачалось коштів на функціонування структури, а штатний розпис у повному складі за два роки так і не був сформований.
Компанія «ДТЕК Енерго» у коментарі Mind повідомила, що теплова генерація «ДТЕК Енерго» оперує 53 енергоблоками. З них 11 – законсервовані, тобто не експлуатуються через технічні причини. При цьому компанія системно інвестує в реконструкцію своїх енергоблоків. З 23 реконструйованих енергоблоків в Україні в цілому, 21 – на ТЕС «ДТЕК Енерго». За 10 років компанія направила в оновлення парку енергоблоків майже 28 млрд грн.
У компанії зазначили, що щорічно «ДТЕК Енерго» проводить комплексні ремонтні кампанії:
«Винятком була ремонтна кампанія 2020 року коли через кризу в енергетиці ми були змушені скоротити інвестиції в основні фонди. Це вплинуло на рівень аварійності в ОЗП 2020/2021. Проте, енергетики оперативно справлялися з технологічними порушеннями та повертали в енергосистему працюють енергоблоки».
У цьому році планується виконати 28 ремонтів, в тому числі 3 капітальних, 8 середніх і 17 поточних. Компанія планує направити цього року на ремонти обладнання близько 2,4 млрд грн інвестицій.
Раніше повідомлялося, що в теплової генерації немає джерел екологічної модернізації, тому вона може не виконати план і опинитися перед загрозою закриття.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].