68 енергоблоків ТЕС працюють понад встановлений термін – Рахункова палата

68 енергоблоків ТЕС працюють понад встановлений термін – Рахункова палата

Попри це Держенергонагляд не провів жодного контрольного заходу

68 енергоблоків ТЕС працюють понад встановлений термін – Рахункова палата
Фото: pixabay.com

Понад відведений проєктний термін в Україні експлуатується 68 із 75 енергоблоків теплоелектростанцій, 95% розподільчих електричних мереж перебувають у незадовільному стані. Про це повідомляє «Марлін» з посиланням на звіт Рахункової палати.

«Технічний стан обладнання, що використовується в енергетиці, наближається до критичного через високий ступінь зношеності та є джерелом підвищеної небезпеки, призводить до необхідності позапланових відключень споживачів», – йдеться у звіті.

Внаслідок цього кількість технологічних порушень в опалювальний період 2019–2020 років зросла в 3,7 раза в порівнянні з опалювальним періодом 2016-2017 років – з 1353 до 4969 випадків.

Також у 2020 році в порівнянні з попереднім роком збільшилась кількість відмов технічного обладнання на станціях. На «ДТЕК «Дніпроенерго» зросла з 60 до 78 випадків, на «Слов’янська ТЕС»  – з 4 до 21, на «ДТЕК «Східенерго» – з 11 до 58 випадків, а на НЕК «Укренерго» – з 82 до 93.

Попри це Держенергонагляд у вказаний період не провів жодного контрольного заходу та не ініціював зупинок енергетичного обладнання. Як зазначено у звіті, причиною є те, що урядом не вжито дієвих заходів щодо створення Держенергонагляду, який зареєстрований, як юридична особа з 29 жовтня 2018 року. У держбюджеті на 2019 рік не передбачалось коштів на функціонування структури, а штатний розпис у повному складі за два роки так і не був сформований.

Компанія «ДТЕК Енерго» у коментарі Mind повідомила, що теплова генерація «ДТЕК Енерго» оперує 53 енергоблоками. З них 11 – законсервовані, тобто не експлуатуються через технічні причини. При цьому компанія системно інвестує в реконструкцію своїх енергоблоків. З 23 реконструйованих енергоблоків в Україні в цілому, 21 – на ТЕС «ДТЕК Енерго». За 10 років компанія направила в оновлення парку енергоблоків майже 28 млрд грн. 

У компанії зазначили, що щорічно «ДТЕК Енерго» проводить комплексні ремонтні кампанії: 

«Винятком була ремонтна кампанія 2020 року коли через кризу в енергетиці ми були змушені скоротити інвестиції в основні фонди. Це вплинуло на рівень аварійності в ОЗП 2020/2021. Проте, енергетики оперативно справлялися з технологічними порушеннями та повертали в енергосистему працюють енергоблоки».

У цьому році планується виконати 28 ремонтів, в тому числі 3 капітальних, 8 середніх і 17 поточних. Компанія планує направити цього року на ремонти обладнання близько 2,4 млрд грн інвестицій.

Раніше повідомлялося, що  в теплової генерації немає джерел екологічної модернізації, тому вона може не виконати план і опинитися перед загрозою закриття.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті