Екс-глава Volkswagen та інші топ-менеджери заплатять 288 млн євро за «дизельгейт»

Екс-глава Volkswagen та інші топ-менеджери заплатять 288 млн євро за «дизельгейт»

Між нинішнім і колишнім керівництвом компанії вдалося досягти угоди

Екс-глава Volkswagen та інші топ-менеджери заплатять 288 млн євро за «дизельгейт»
фото DR

Німецький автоконцерн Volkswagen повідомив, що досяг угоди з колишнім генеральним директором компанії Мартіном Вінтеркорном і ще трьома колишніми топ-менеджерами з питання виплати компенсацій за «дизельгейт». Загалом VW отримає від них 288 млн, передає Коммерсант.

Більшу частину суми – 270 млн євро – виплатить компанія, яка страхувала відповідальність топ-менеджерів за можливе заподіяння шкоди при виконанні їх діяльності. Вінтеркорн заплатить 11,2 млн євро, колишній глава Audi Руперт Штадлер – 4,1 млн євро, колишній член ради директорів Porsche Вольфганг Хатц – 1,5 млн євро, а колишній член ради директорів Audi Штефан Кнірш – 1 млн євро. Угода ще має отримати схвалення загальних зборів акціонерів VW, які відбудуться 22 липня.

Вінтеркорн очолював VW під час скандалу навколо фальсифікації компанією даних про рівень шкідливих викидів дизельних автомобілів, що вибухнув у 2015 році.

Він пішов зі свого поста через тиждень після початку скандалу. Нинішнє керівництво VW визнало, що Вінтеркорн і деякі інші топ-менеджери порушили свої зобов'язання щодо забезпечення інтересів компанії – зокрема, не провели своєчасну перевірку цих порушень, і вимагало від них компенсації збитку.

«Дизельгейт» обійшовся VW більш ніж у 32 млрд євро, які компанії довелося виплатити у вигляді штрафів, компенсацій і оплати юридичних послуг.

Між тим стало відомо, що влада Франції звинуватилаRenault і Volkswagen в приховуванні даних щодо викидів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло