Замість в’язниці у Львові з’явиться креативний офісний кампус від SoftServe

Замість в’язниці у Львові з’явиться креативний офісний кампус від SoftServe

Реалізація проєкту триватиме 5-6 років

Этот материал также доступен на русском
Замість в’язниці у Львові з’явиться креативний офісний кампус від SoftServe
Фото: УНІАН

Компанія SoftServe планує звести у Львові кампус, який міститиме низку інфраструктурних об’єктів та офісів. Як повідомили Mind у компанії, офісне містечко SoftServe з’явиться на проспекті Святого Івана Павла ІІ (колишня назва – вул. Хуторівка). Розпочати роботу над проєктом планують вже наступного року. За попередніми оцінками, його реалізація триватиме 5-6 років.

Минулого тижня ТзОВ «Девелопмент інжиніринг сервіс», яке входить в групу компаній SoftServe, стало переможцем відкритого аукціону Міністерства юстиції з продажу майна колишньої виправної колонії. Майно, яке розташоване на ділянці розміром 10 га, буде придбано за 377,5 млн грн.

Компанія SoftServe ще раніше розпочала роботу над ідеєю створення офісного кампусу спільно з провідним європейським архітектурним бюро. У кампусі мають намір об’єднати частину львівських офісів, а також розташують об’єкти, необхідні для роботи, відпочинку, розвитку талантів та проведення різноманітних заходів. За словами ініціаторів проєкту, окрім місця концентрації технологічних талантів та креативного простору для роботи, кампус SoftServe також стане знаковим футуристичним об’єктом Львова. 

«Протягом останніх років, SoftServe активно розвивається глобально. На сьогодні Львів є найбільшим девелоперським центром компанії в Україні. Тут розпочався SoftServe, а також тут – понад десяток офісів у різних частинах міста. Окрім того, компанія постійно росте та збільшується кількісно. Відтак, ми давно розглядали таку можливість – створення єдиного простору для наших команд. З появою конкретної ділянки під цей проєкт, робота над ним суттєво прискориться. Офісний кампус SoftServe стане креативним центром нашого міста та зразком офісів майбутнього», – коментує співзасновник та член Ради директорів компанії SoftServe Олег Денис.

«Приватизація в’язниць – це проект про свободу в буквальному розумінні цього слова. Території звільняються від непрацюючих об’єктів, перетворюються з непродуктивних активів на продуктивні. Тепер цілий район Львова отримає нове життя і дасть поштовх розвитку території. А це нові робочі місця й податки. Загалом, на прозорі аукціони плануємо виставити майно 35 виправних закладів, що перебувають у «законсервованому» стані. На утримання таких об’єктів держава щороку витрачає сотні млн грн. Ми очікуємо, що у 2021 році від цієї програми до державного бюджету надійде 1 млрд грн.  На черзі – Південна колонія в Одесі, приватизація якої має відбутися 25 червня», – коментує Дмитро Сенниченко, голова Фонду державного майна України.

Міський голова Львова Андрій Садовий назвав ініціативу «однією з найкращих новин», які Львів отримав цього тижня. «Всі хвилювались, адже на аукціоні змагались будівельні компанії. Але я радий, що саме ця компанія подала найкращу цінову пропозицію. Я знаю амбіції SoftServe, яка хоче облаштувати тут новий простір, школу, садочок, спортивну інфраструктуру, а також офісний центр. Все це будуватиметься після проведення міжнародного архітектурного конкурсу. Ця територія отримає нову форму, яка даватиме новий зміст для цього району і всього міста», – наголосив Садовий.

Нагадаємо, що продаж колишньої львівської колонії №48 став першим продажем в межах «Великого розпродажу в’язниць» – спільного проєкту Мін‘юсту та Фонду держмайна.

«Нам вдалося реалізувати майно лише однієї в‘язниці за понад 400 млн грн – втричі більше від стартової ціни. Ми очікуємо, що наступні аукціони будуть не менш успішними, та паралельно готуємо нові об‘єкти недіючої в’язничної інфраструктури до приватизації», – зазначає міністр юстиції Денис Малюська.

Як відомо, виручені кошти розподілятимуться за принципом 30/70: 30% надійдуть до державного бюджету, а 70% будуть спрямовані на відбудову в’язничної інфраструктури. Раніше Малюська заявляв, що має на меті збудувати нові в’язниці, які відповідатимуть європейським стандартам.

Водночас голова Львівської обласної державної адміністрації (ОДА) Максим Козицький повідомив, що торік на Львівщині під час аукціонів приватизували 43 об’єкти за 141, 3 млн грн, а план надходжень на цей рік – понад 700 мільйонів гривень.

«Приватизація – єдиний вихід для таких об'єктів. Держава отримає надходження до бюджету та пожвавлення економіки, новий власник – інвестиційно привабливий актив, Мін'юст – кошти для побудови нових якісних об’єктів, місцеві громади – розвиток територій та нові робочі місця», – наголосив голова ЛОДА, привітавши ініціативу компанії SoftServe збудувати замість колонії креативний офісний кампус.

Як повідомляє ІТ-компанія, кількість співробіників SoftServe сягає 10 000 осіб, з яких 4 000 працюють у Львові. У місті розташовані понад 10 офісів компанії, включно з головним європейським офісом SoftServe. Компанія працює над понад 900 активними проєктами для таких клієнтів як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies та ін. SoftServe є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure та інших великих технологічних компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті