Київ має 128 комунальних підприємств, робота яких є неефективною – ЦЕС
Прибутки компаній є малими у порівнянні з ресурсами, задіяними для їх отримання

Київ має надмірну кількість комунальних підприємств (КП) – 128, більшість з них є неефективними, оскільки їх прибутки є малими у порівнянні з ресурсами, задіяними для їх отримання. Про це повідомляється у дослідженні Центру економічних стратегій (ЦЕС).
«Київ не може боротись із корупцією в комунальних підприємствах, і це потрібно вирішувати хірургічним способом: або продаючи, або закриваючи, або ж запроваджувати державно-приватне партнерство. Для таких критичних галузей як метрополітен – створювати наглядовий комітет» – зазначив ексрадник мера Києва Максим Бахматов.
Учасники дослідження зазначили, що в Києві складно проконтролювати комунальні підприємства, зважаючи на їх велику кількість, а завдяки монопольному становищу на ринку багато КП ведуть нечесну конкуренцію.
У рамках дослідження було складено дашборд з даними про 128 комунальних підприємств за 2017-2020 роки. Згідно з ним, минулого року чистий збиток восьми найбільших столичних КП зріс до 1,258 млрд грн. Найбільш збитковим підприємством стало КП «Київський метрополітен» – 1,175 млрд грн минулого року проти 0,636 млрд грн торік, тоді як чистий збиток «Київпастрансу» скоротився з 83,8 млн грн до 52,4 млн грн.
Через пандемію у 2020 році збитковим стало КП міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) – 32,2 млн грн, що роком раніше отримало чистий прибуток 18 млн грн.
Раніше повідомлялося, що ДФС продовжує розслідування правопорушень у київських комунальних підприємствах. Наразі суми встановлених в ході слідства збитків, які завдані міському та державному бюджетам, сягають понад 160 млн грн.
Нагадаємо: 12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».
Внаслідок обшуків на київських підприємствах, прокуратура столиці повідомила про підозру в розкраданні бюджетних коштів 11 особам. З них – дев'ять колишніх і нинішніх працівників комунальних підприємств. У цих справах збитки бюджету перевищують 43 млн грн. Також ДФС виявила порушення зі сплати оренди за землю у КМДА на понад 100 млн грн.
18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.
19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА).
21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».
28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн.
2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].