Київ має 128 комунальних підприємств, робота яких є неефективною – ЦЕС

Київ має 128 комунальних підприємств, робота яких є неефективною – ЦЕС

Прибутки компаній є малими у порівнянні з ресурсами, задіяними для їх отримання

Київ має 128 комунальних підприємств, робота яких є неефективною – ЦЕС
Фото: facebook.com/kyivcity.gov.ua

Київ має надмірну кількість комунальних підприємств (КП) – 128, більшість з них є неефективними, оскільки їх прибутки є малими у порівнянні з ресурсами, задіяними для їх отримання. Про це повідомляється у дослідженні Центру економічних стратегій (ЦЕС).

«Київ не може боротись із корупцією в комунальних підприємствах, і це потрібно вирішувати хірургічним способом: або продаючи, або закриваючи, або ж запроваджувати державно-приватне партнерство. Для таких критичних галузей як метрополітен – створювати наглядовий комітет» – зазначив ексрадник мера Києва Максим Бахматов.

Учасники дослідження зазначили, що в Києві складно проконтролювати комунальні підприємства, зважаючи на їх велику кількість, а завдяки монопольному становищу на ринку багато КП ведуть нечесну конкуренцію.

У рамках дослідження було складено дашборд з даними про 128 комунальних підприємств за 2017-2020 роки. Згідно з ним, минулого року чистий збиток восьми найбільших столичних КП зріс до 1,258 млрд грн. Найбільш збитковим підприємством стало КП «Київський метрополітен» – 1,175 млрд грн минулого року проти 0,636 млрд грн торік, тоді як чистий збиток «Київпастрансу» скоротився з 83,8 млн грн до 52,4 млн грн.

Через пандемію у 2020 році збитковим стало КП міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) – 32,2 млн грн, що роком раніше отримало чистий прибуток 18 млн грн.

Раніше повідомлялося, що ДФС продовжує розслідування правопорушень у київських комунальних підприємствах. Наразі суми встановлених в ході слідства збитків, які завдані міському та державному бюджетам, сягають понад 160 млн грн.

Нагадаємо: 12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».

Внаслідок обшуків на київських підприємствах, прокуратура столиці повідомила про підозру в розкраданні бюджетних коштів 11 особам. З них – дев'ять колишніх і нинішніх працівників комунальних підприємств. У цих справах збитки бюджету перевищують 43 млн грн. Також ДФС виявила порушення зі сплати оренди за землю у КМДА на понад 100 млн грн.

18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.

19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА).

21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».

28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн.

2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті