Danske Bank не збирається знімати заборону на криптовалюти попри попит з боку клієнтів

Danske Bank не збирається знімати заборону на криптовалюти попри попит з боку клієнтів

Проти найбільшого банку Данії ще триває розслідування щодо відмивання коштів, а криптовалюти є чудовим засобом для фінансових злочинів

Danske Bank не збирається знімати заборону на криптовалюти попри попит з боку клієнтів
фото www.flickr.com/photos/northsky71

Скандально відомий Danske Bank заявив, що не зніме заборону на торгівлю бітконами й іншими криптовалютами на своїх платформах, попри зростаючий інтерес з боку клієнтів.

Як повідомляє Bloomberg, найбільший банк Данії вказав на відсутність прозорості і регулювання криптовалютної торгівлі в заяві на своєму вебсайті. Він також попередив про нестабільні і «непрозорі» ціни і зазначив, що вуглецевий слід майнінгу криптовалют суперечить меті Danske щодо забезпечення сталого банківського обслуговування.

«Ми усвідомлюємо, що існує значний світовий ринок криптовалют і що багато клієнтів знаходять криптовалюти цікавими, – заявили в банку. – Однак як фінансова установа Danske Bank з кількох причин дотримується дуже обережного підходу до криптовалют».

Danske, щодо якої все ще ведеться розслідування у справі про відмивання грошей в США і Європі, особливо чутлива до світу криптовалют, враховуючи ризик використання таких активів для фінансових злочинів.

У скандинавському регіоні, де готівка замінюється цифровими платежами швидшими темпами, ніж в більшості інших частин світу, найбільші банки єдині у своєму скептицизмі стосовно криптовалют. Nordea Bank Abp також забороняє біткойни і навіть не дозволяє співробітникам торгувати їм.

Нагадаємо: у квітні цього року генеральний директор Danske Bank пішов у відставку на тлі розслідування звинувачень у відмиванні грошей в Нідерландах. 

Як відомо, у листопаді 2017 року в Естонії було порушено кримінальну справу стосовно естонської філії Danske. Як повідомила у вересні 2018 року лондонська газета The Financial Times з посиланням на попередній звіт консалтингової компанії Promontory Financial, тільки протягом 2013 року через відділення Danske Bank в Естонії пройшло $30 млрд, що належать росіянам і жителям країн колишнього СРСР.

У зв’язку із гучним скандалом з 1 жовтня 2019 року  Danske вирішив піти з естонського ринку банківських послуг.

Як повідомлялось, окрім Danske, ще один скандинавський банк, шведський  SEB AB виявився замішаним у великій схемі відмивання грошей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті