Danske Bank не збирається знімати заборону на криптовалюти попри попит з боку клієнтів
Проти найбільшого банку Данії ще триває розслідування щодо відмивання коштів, а криптовалюти є чудовим засобом для фінансових злочинів

Скандально відомий Danske Bank заявив, що не зніме заборону на торгівлю бітконами й іншими криптовалютами на своїх платформах, попри зростаючий інтерес з боку клієнтів.
Як повідомляє Bloomberg, найбільший банк Данії вказав на відсутність прозорості і регулювання криптовалютної торгівлі в заяві на своєму вебсайті. Він також попередив про нестабільні і «непрозорі» ціни і зазначив, що вуглецевий слід майнінгу криптовалют суперечить меті Danske щодо забезпечення сталого банківського обслуговування.
«Ми усвідомлюємо, що існує значний світовий ринок криптовалют і що багато клієнтів знаходять криптовалюти цікавими, – заявили в банку. – Однак як фінансова установа Danske Bank з кількох причин дотримується дуже обережного підходу до криптовалют».
Danske, щодо якої все ще ведеться розслідування у справі про відмивання грошей в США і Європі, особливо чутлива до світу криптовалют, враховуючи ризик використання таких активів для фінансових злочинів.
У скандинавському регіоні, де готівка замінюється цифровими платежами швидшими темпами, ніж в більшості інших частин світу, найбільші банки єдині у своєму скептицизмі стосовно криптовалют. Nordea Bank Abp також забороняє біткойни і навіть не дозволяє співробітникам торгувати їм.
Нагадаємо: у квітні цього року генеральний директор Danske Bank пішов у відставку на тлі розслідування звинувачень у відмиванні грошей в Нідерландах.
Як відомо, у листопаді 2017 року в Естонії було порушено кримінальну справу стосовно естонської філії Danske. Як повідомила у вересні 2018 року лондонська газета The Financial Times з посиланням на попередній звіт консалтингової компанії Promontory Financial, тільки протягом 2013 року через відділення Danske Bank в Естонії пройшло $30 млрд, що належать росіянам і жителям країн колишнього СРСР.
У зв’язку із гучним скандалом з 1 жовтня 2019 року Danske вирішив піти з естонського ринку банківських послуг.
Як повідомлялось, окрім Danske, ще один скандинавський банк, шведський SEB AB виявився замішаним у великій схемі відмивання грошей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].