Світ не повинен визнавати вибори до Держдуми Росії – віцепрезидент ПАРЄ

Світ не повинен визнавати вибори до Держдуми Росії – віцепрезидент ПАРЄ

Вибори до Держдуми РФ заплановані на вересень 2021 року

Світ не повинен визнавати вибори до Держдуми Росії – віцепрезидент ПАРЄ
фото: Віталій Носач / РБК-Україна

Міжнародна спільнота не повинна визнавати вибори до Держдуми Росії, які пройдуть у вересні, зокрема, й на окупованих українських територіях у порушення міжнародного права. Про це заявив віцепрезидент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) народний депутат України Олександр Мережко, повідомляє «Укрінформ».

«Як юрист-міжнародник я переконаний, якщо у процесі виборів була порушена хоча б якась частина норм міжнародного права, то це повинно призвести до повної, тотальної делегітимізації результатів виборів. Тобто, якщо вибори проводяться на окупованій території, що є порушенням міжнародного права, то такий міжнародний злочин має призводити до не визнання усіма країнами результатів таких виборів», – відзначив віцепрезидент ПАРЄ.

Мережко припустив, що російські парламентські вибори у вересні матимуть ще більші ускладнення. За його словами, по-перше, РФ знову проводитиме «вибори» на території окупованого Криму та, по-друге, не виключається, що до виборчого процесу включать окуповані райони Донецької і Луганської областей.

«І до цього голосування долучать тих громадян України, які були вимушені отримати російське громадянство. Це є додатковим аргументом і чинником, щоб не визнавати результати цих виборів», – підкреслив Мережко.

Вибори до Держдуми РФ заплановані на 19 вересня 2021 року.

Раніше Mind розповідав про квітневу сесію ПАРЄ: з чим їхала та повернулась українська делегація.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті