Відкрилася виставка «Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати»

Відкрилася виставка «Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати»

Український ПЕН, Центр громадянських свобод, платформа «Всі.Свої» та Postmen експонують спогади про Крим

Этот материал также доступен на русском
Відкрилася виставка «Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати»
фото: facebook.com/tetyana.teren

22 червня в магазині «Всі. Свої» на Хрещатику відкрилася виставка «Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати». Проєкт реалізували Український ПЕН, Центр громадянських свобод, платформа «Всі.Свої» та Postmen. Мета ініціативи – нагадати українцям про окупацію півострова, зібравши та експонувавши артефакти, які уособлюють наші спогади про Крим.

«Ось уже сьомий рік, як Росія окупувала український Крим. Ось уже сьоме кримське літо, яке у нас забрали. У нас – тих, хто змушений був поїхати з рідного дому у 2014-му, і тих, хто назавжди лишив часточку свого серця у Бахчисараї, Ялті, Сімферополі, Керчі чи Феодосії. Нас позбавили можливості жити в Криму й подорожувати Кримом, але всі ми зберігаємо те, що у нас не забрати, – наші спогади.

Речі – матеріальне втілення наших спогадів. Проєкт «Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати» пропонує заселитися до нашої кімнати та розпакувати їх із вашої валізи», – наголошує pen.org.ua.

Для експозиції «Крим. Літній сезон: те, що у нас не забрати» кураторка проєкту Анастасія Іщенко зібрала понад 30 експонатів, пов'язаних із Кримом, та їхні історії, які передали Еміна Джапарова, Лілія Гемеджі, Олег Сенцов, Андрій Курков, Святослав Вакарчук, Павло Казарін, Джамала, Алім Алієв, Ада Роговцева, Наталя Сумська, Римма Зюбіна, Ахтем Сеітаблаєв, Олександр Педан та багато інших.

«Я не дорожу речами – я дорожу людьми, спогадами, тим, що в серці, – сказав на відкритті експозиції Олег Сенцов, який передав для неї сценарій фільму «Носоріг» – свого часу вилучений під час обшуків ФСБ і потім повернутий йому перед судом. – А в серці у мене багато Криму, і я дуже вірю, що ми побачимо повернення Криму, над яким будуть майоріти український і кримськотатарський прапори».

«За останні роки я познайомилася з багатьма українськими підприємцями, для яких важливо не просто розвивати свою справу, а й змінювати середовище навколо. Але на сьогодні я не знаю жодної іншої мережі, ритейлу, який би не просто підтримував українських виробників (що вже заслуговує на захоплення), але й реалізовував соціальні проєкти. І не тому, що це частина «корпоративної відповідальності», а тому, що це частина ціннісної рамки, з якою працюють «Всі.Свої», – зазначає на своїй фейсбук-сторінці журналістка, кураторка книжкових проєктів та літературних програм, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.

Виставка працюватиме до 24 липня, повідомляють організатори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті