Вітренко просить суд зупинити дію припису НАЗК від 1 липня

Вітренко просить суд зупинити дію припису НАЗК від 1 липня

Суд вирішує щодо відкриття провадження за цією позовною заявою

Вітренко просить суд зупинити дію припису НАЗК від 1 липня
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Голова правління НАК «Нафтогаз України» подав позов до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) про зупинку дії припису Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) від 1 липня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба ОАСК.

«У заяві про забезпечення позову Юрій Вітренко просить ОАСК зупинити дію припису НАЗК, що датований 1 липнем 2021 року. Водночас, у позовній заяві позивач просить визнати протиправним та скасувати даний припис Нацагенства», – йдеться у повідомленні.

Наразі суд вирішує, чи є правові підстави для забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі.

Нагадаємо: 15 червня голова НАЗК оприлюднив припис, у якому йдеться про те, що розпорядження Кабінету міністрів про призначення колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК «Нафтогаз України» та контракт з ним мають скасувати як незаконні.

16 червня голова наглядової ради «Нафтогазу» ініціювала звільнення Вітренка через припис голови НАЗК. Однак Вітренко відмовився добровільно складати повноваження.

17 червня Шмигаль подав позов до суду щодо скасування припису НАЗК. Суд зупинив дію припису.

Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» на засіданні 24-25 червня перенесла розгляд відсторонення голови правління компанії Юрія Вітренка.

1 липня НАЗК направило припис голові наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд, у якому вимагає припинити контракт з Вітренком як незаконний.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті