Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розширення повноважень наглядових рад

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розширення повноважень наглядових рад

Разом з тим проєкт закону встановлює чіткі норми функціонування наглядових рад

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розширення повноважень наглядових рад
Фото: Кузьмін Олександр/УНІАН

Верховна Рада (ВР) ухвалила за основу законопроєкт (№5593-д) щодо корпоративного управління на держпідприємствах, яким, зокрема, розширюються повноваження наглядових рад. Рішення підтримав 251 депутат. Про це повідомила народна депутатка Юлія Гришина у своєму телеграм-каналі.

Гришина повідомила, що законопроєкт встановлює «чіткі та зрозумілі норми»:

  • у керівника і членів наглядової ради не повинно бути конфлікту інтересів, пов'язаного з їх роботою;
  • річну фінансову звітність обов'язково перевіряє незалежний аудитор;
  • наглядова рада формують обов'язково, якщо державі належить більше 50% акцій компанії. Його більшість мають становити незалежні члени;
  • Кабмін отримує право визначати порядок оцінки роботи наглядових рад держкомпаній.

Проте, як відзначила депутатка, законопроєкт збільшує повноваження наглядових рад:

«Але! У цьому законопроєкті збільшується кількість повноважень наглядових рад по відношенню до держави! І з цим я не згодна! Готую правки до другого читання».

Нагадаємо: 15 червня голова НАЗК оприлюднив припис, у якому йдеться про те, що розпорядження Кабінету міністрів про призначення колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК «Нафтогаз України» та контракт з ним мають скасувати як незаконні.

16 червня голова наглядової ради «Нафтогазу» ініціювала звільнення Вітренка через припис голови НАЗК. Однак Вітренко відмовився добровільно складати повноваження.

Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» на засіданні 24-25 червня перенесла розгляд відсторонення голови правління компанії Юрія Вітренка.

1 липня НАЗК направило припис голові наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд, у якому вимагає припинити контракт з Вітренком як незаконний. У відповідь Вітренко подав позов до Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) про зупинку дії припису. 5 липня суд зупинив дію припису НАЗК.

7 липня наглядова рада «Нафтогазу» не ухвалила рішення про можливе відсторонення Вітренка.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло