ОАСК зупинив дію припису НАЗК щодо припинення контракту з головою правління «Нафтогаз»

ОАСК зупинив дію припису НАЗК щодо припинення контракту з головою правління «Нафтогаз»

Зазначається, що НАЗК мало звернутися до суду, а не спрямовувати припис до наглядової ради компанії

ОАСК зупинив дію припису НАЗК щодо припинення контракту з головою правління «Нафтогаз»
Фото: Ковальчук Віктор/УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) за позовом Юрія Вітренка зупинив дію припису Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) від 1 липня на адресу наглядової ради НАК «Нафтогаз України» щодо припинення контракту з головою правління компанії. Про це повідомляється у пресрелізі «Нафтогазу».

«Рішення ОАСК логічно узгоджується із висновками міжнародної юридичної компанії, які є у розпорядженні «Нафтогазу» та свідчать, що НАЗК діяло з очевидними порушеннями закону. У випадку виявлення порушень, на які посилається нацагентство, та для припинення трудового договору з головою правління компанії, воно мало звернутися до суду, а не спрямовувати припис до наглядової ради «Нафтогазу», чи до будь-якого іншого адресата», – заявили у «Нафтогазі».

Нагадаємо, 15 червня 2021 року НАЗК оприлюднило свою позицію про невідповідність закону при призначенні Юрія Вітренка на посаду керівника НАК раніше, ніж через рік після завершення роботи в Міністерстві енергетики України. Воно спрямувало приписи такого змісту спочатку Кабінету міністрів, а 1 липня – наглядовій раді «Нафтогазу».

Своєю чергою Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що позиція агентства є необгрунтованою. 17 червня Шмигаль подав позов до суду щодо скасування припису НАЗК. Суд зупинив дію припису.

Згодом Вітренко попросив суд зупинити дію припису НАЗК від 1 липня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті