Garbage Sweater: в бутик замість звалища

Garbage Sweater: в бутик замість звалища

Vollebak представив лінійку светрів зі старих бронежилетів і захисного одягу для пожежників

Этот материал также доступен на русском
Garbage Sweater: в бутик замість звалища
Фото: vollebak.com

Британський бренд екологічного чоловічого спортивного і футуристичної одягу Vollebak запускає лінію светрів зі старих бронежилетів і костюмів пожежників. «Garbage светр», який вже назвали одним з найзеленіших проявів духу бренду, на 70% складається з переробленого метаараміду та на 30% з переробленого параарамідного волокна. Костюми пожежних зазвичай виготовляються з метаараміда, який має високу вогнестійкість. Параарамід, який використовується для виготовлення куленепробивних жилетів, створюється з висококрісталліческого волокна, яке в п'ять разів міцніше за сталь.

Арамідні волокна не розкладаються сотні років і не можуть бути спалені, бо вони не горять. Ті ж властивості, які роблять їх досить міцними, щоб зупинити кулі або полум'я, також роблять ці матеріали особливо важкими для вторинної переробки. Тому вони зазвичай потрапляють на звалища. Щорічно тільки у Франції, звідки береться матеріал для светрів зі сміття, викидається 500 т одягу пожежників.

Процес починається з подрібнення купи старих пожежних костюмів, старого бронежилета і непотрібних клаптів тканини, які утворилися під час їх первинного виробничого процесу, щоб витягнути все волокна. Потім їх очищають, змішують і створюють новий матеріал, з якого робиться светр. Отриманий матеріал Vollebak описує як «теплий, м'який і вогнестійкий».

Garbage Sweater надійде в продаж в кінці липня, а тим часом на сайті компанії можна підписатися на лист очікування. Раніше Vollebak створив куртку з графена, суцільнометалеву куртку, футболку з вуглецевого волокна та інші футуристичні вироби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті