Ведмежа послуга для Києва: FT назвало угоду Байдена-Меркель непереконливою, а гарантії – сумнівними
Видання вважає угоду по «Північному потоку – 2» «помилковою на усіх рівнях»

Угода по російському проєкту «Північний потік – 2», яку нещодавно уклали лідери США та ФРН Джо Байден та Ангела Меркель є «непереконливою», а гарантії Україні виглядають вельми сумнівними, пише видання FT.
«Північний потік – 2» завжди був геополітичним проектом. Газогін дасть Росії можливість доставляти майже весь свій нинішній обсяг експорту газу в Західну Європу по дну Балтійського моря безпосередньо в Німеччину, минаючи транзитний трубопровід через Україну. Це позбавить Україну $2 млрд транзиту на рік, при тому, що економіка країни становить всього $155 млрд.
Також в матеріалі вказано, що «Київ справедливо побоюється, що Москві більше не доведеться залежати від українського трубопроводу в плані прибуткового експорту енергоресурсів, що усуне серйозну перешкоду для подальшої агресії».
FT наголошує, що угода є помилковою на всіх рівнях. Зобов'язання по протидії Росії розпливчасті, фонд «зеленої енергії» не покриє збитки Києва, а пропозиція німецької допомоги для розширення транзиту газу – це просто «обіцянка спробувати».
Те, що Вашингтон і Берлін уклали угоду, яка має вирішальне значення для інтересів України, за відсутності хоч одного представника Києва, є «подарунком для наративу Путіна про те, що великі держави вирішують долю менших».
Причиною такої угоди, яка викликала двопартійну опозицію в Конгресі, FT вбачає у бажанні Байдена «покинути проблему Росії», оскільки головною загрозою він вважає Китай. Однак видання наголошує, що «останні кілька років показали, що Росія загрожує європейській, а значить і глобальній безпеці». Також у Путіна є величезна армія, яку він готовий використовувати.
Автори статті підкреслюють, що угода між по «Північному потоку – 2» служить не об’єднанню демократій, а радше розколу Євросоюзу.
Як повідомлялось, 21 липня США та Німеччина уклали угоду щодо «Північного потоку – 2». Зокрема, угода передбачає, що Берлін буде добиватися продовження на десять років транзитного договору на поставки російського газу через Україну. Поточний контракт закінчується у 2024 році.
Україна та Польща оприлюднили спільну заяву, заявивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску «Північного потоку – 2».
Днями польське МЗС заявило, що завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік – 2» призведе до зниження рівня безпеки в Європі. Також в заяві наголошується, що німецько-американська угода в цьому питанні була поганим рішенням, яке спонукає Росію до агресивних дій.
Глава «Оператора газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон наголосив, що без газотранспортної системи України Європа на 80% залежатиме від газогонів «Газпрому».
Україна заявила, що оскаржить сертифікацію «Північного потоку – 2». За даними оператора проєкту Nord Stream 2 AG, газопровід добудований на 99%. Будівництво планують повністю завершити в серпні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].