Німеччина призначила уповноваженого з питань транзиту газу Україною

Німеччина призначила уповноваженого з питань транзиту газу Україною

Ґеорґ Вальдерзее працюватиме над продовженням угоди про транзит газу між Україною та Росією ще на десять років

Німеччина призначила уповноваженого з питань транзиту газу Україною
Фото: unicef.de

Німецький уряд призначив Ґеорґа Вальдерзее уповноваженим з питань транзиту газу Україною. Про це повідомляє видання DW з посиланням на міністерство економіки та енергетики ФРН.

Цим призначенням Німеччина виконує зобов'язання за угодою зі США про врегулювання суперечки навколо російського газопроводу «Північний потік-2». У повідомленні міністерства зазначається, що німецький уряд докладатиме зусиль задля «продовженням угоди про транзит газу між Україною та Росією на термін до десяти років», аби забезпечити транзит після закінчення чинного контракту, який спливає наприкінці 2024 року.

Ґеорґ Вальдерзее вже виконував обов'язки уповноваженого уряду ФРН з питань транзиту газу Україною у 2019 році, коли відбувалися переговори щодо продовження контракту про транзит. Нині він буде посередником і консультантом як для обох сторін, так і стосовно Єврокомісії, США та третіх держав, аби досягнути продовження контракту на транзит газу, який задовольнятиме інтереси всіх сторін. До його завдань належатиме, зокрема, досягнення компромісу.

Нагадаємо: наприкінці липня США та Німеччина уклали угоду щодо «Північного потоку 2».

Україна та Польща оприлюднили спільну заяву, заявивши, що працюватимуть разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску «Північного потоку – 2».

Глава «Оператора газотранспортної системи України» (ОГТСУ) Сергій Макогон наголосив, що без газотранспортної системи України Європа на 80% залежатиме від газогонів «Газпрому».

Україна заявила, що оскаржить сертифікацію «Північного потоку – 2». За даними оператора проєкту Nord Stream 2 AG, газопровід добудований на 99%.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло