Moderna починає випробування експериментальної вакцини від ВІЛ

Moderna починає випробування експериментальної вакцини від ВІЛ

Це буде перша мРНК-вакцина проти ВІЛ, яку перевірять на людях

Moderna починає випробування експериментальної вакцини від ВІЛ
фото DR

Роками дослідники вивчали потенціал мРНК-вакцин, але вперше на людях їх випробували фармацевтичні компанії Pfizer і Moderna, які розробили їх для боротьби з пандемією COVID-19. Обидві виявилися успішними і безпечними, пише HighTech Plus з посиланням на Science Alert. Компанія Moderna першою запустила в розробку аналогічну вакцину від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).

У першій фазі випробувань візьмуть участь 56 здорових добровольців у віці від 18 до 50. Вони допоможуть встановити, чи безпечна вакцина і як на неї реагує імунна система. За своєю дією препарат-кандидат схожий на мРНК-вакцину від COVID, розроблену компанією Moderna раніше.

Відмінність мРНК-вакцин від звичайних полягає в тому, що вони містять інструкції, які отримують клітини організму і починають з їх допомогою створювати фрагменти певних білків, характерних для вірусу. Це триває від 24 до 48 годин, протягом яких організм визнає ці білки чужорідними, а імунна система вчиться їх знешкоджувати. Це означає, що коли щеплена людина зустрінеться зі справжнім вірусом, її імунітет вже буде знати, що робити, і швидко знешкодить ворога.

Moderna проведе випробування двох версій нової вакцини-кандидата, що отримала офіційну назву mRNA-1644.

Це буде перша мРНК-вакцина проти ВІЛ, яку перевірять на людях. Учасників розділять на чотири групи: дві отримають суміш з обох версій препарату, решта – той чи інший різновид.

У першій фазі випробування не буде сліпим, тобто всі пацієнти будуть знати, в яку групу вони потрапили. На даній стадії – яка триватиме приблизно 10 місяців – вчені не намагаються оцінити ефективність препарату, їм потрібно лише переконатися, що вакцина безпечна і підвищує імунну реакцію.

Дієвість mRNA-1644 буде встановлюватися в другій і третій фазах, якщо випробування дійдуть до цього етапу.

Нагадаємо, кабмін виділив 100 млн грн на біокластер, в якому вироблятимуть українські вакцини.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло