Кабінет міністрів обрав очільника Бюро економічної безпеки

Кабінет міністрів обрав очільника Бюро економічної безпеки

Посаду зайняв голова ДФС Вадим Мельник

Кабінет міністрів обрав очільника Бюро економічної безпеки
Голова ДФС Вадим Мельник
Фото: kosatka.media

Кабінет міністрів обрав Вадима Мельника головою Бюро економічної безпеки (БЕБ). Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на власні джерела в уряді та партії «Слуга народу».

Крім цього, інформацію про призначення Мельника на цю посаду підтвердив і народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко. Про це він написав у своєму телеграм-каналі.

«Згідно моїх джерел в Кабміні головою Бюро економічної безпеки призначений Вадим Мельник», – сповістив Гончаренко.

Вадим Мельник очолював Державну фіскальну службу з грудня 2020 року. До цього він, зокрема, був менеджером Апарату директора з економічної та інформаційної безпеки АТ «Укрзалізниця».

У фіналі конкурсу з Мельником змагались член Ради Нацбанку та радник міністра фінансів Василь Горбаль та прокурор з Офісу генерального прокурора Аттіла Ковчі.

Нагадаємо: Верховна Рада ухвалила закон про Бюро економічної безпеки України 28 січня. Президент підписав його 22 березня. Бюро має почати роботу 25 вересня. На наступний день після цього припинить своє існування Державна фіскальна служба, яка вже знаходиться в процесі ліквідації.

29 липня конкурсна комісія, що визначає, хто буде брати участь у відборі на посаду голови БЕБ, не допустила до конкурсу 11 осіб, в тому числі ексміністра фінансів Олександра Данилюка.

Президент Київської школи економіки, позаштатний радник глави Офісу президента Тимофій Милованов, який очолює комісію, пояснив це тим, що в ексміністра немає економічної або юридичної освіти, оскільки його диплом Університету Індіани з бізнес-адміністрування не нострифікований, тобто не підтверджений.

Раніше Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Дениса Осмоловського до комісії з проведення конкурсу на посаду директора БЕБ.

Національне агентство з питань запобігання корупції знайшло порушення при проведенні конкурсу на пост голови БЕБ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті