МАГАТЕ заявило, що проконтролює злив в океан переробленої води з АЕС Фукусіма
Процес може початися вже в березні 2023 року

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) візьме під контроль зливання переробленої води з японської атомної електростанції «Фукусіма», яка постраждала в результаті аварії. Для здійснення нагляду в найближчі місяці і роки знадобиться цілий ряд операцій і «технічних візитів», заявила заступник голови МАГАТЕ Ліді Еврар у ході поїздки в Токіо 9 вересня, пише Deutsche Welle.
МАГАТЕ планує залучити до роботи і експертів з Китаю і Південної Кореї, які з обуренням зустріли плани Японії щодо зливу води з «Фукусіми» в океан.
Компанія-оператор АЕС Tepco має намір злити в Тихий океан понад мільйон тонн переробленої води через підводний канал протяжністю один кілометр, прокладений під океанським дном.
Уряд в Токіо стверджує, що це безпечно, оскільки з води відфільтровані практично всі радіоактивні елементи. МАГАТЕ підтримало плани, оскільки вони, як заявили в агентстві, відповідають стандартам, що діють на інших АЕС. Еврар пообіцяла, що контроль над зливом води буде всеосяжним і об'єктивним.
Згідно з планами уряду Японії, злив води може початися в березні 2023 року.
АЕС «Фукусіма», розташована на березі моря, сильно постраждала в результаті землетрусу в березні 2011 року, коли на неї обрушилося 15-метрове цунамі. На станції вийшла з ладу система охолодження, в трьох з шести реакторах розплавилися паливні стрижні. Атомна аварія перетворила прилеглі населені пункти в міста-примари. Це була найбільша атомна катастрофа з часів чорнобильської аварії в 1986 році.
Нагадаємо, Японія вирішила перезавантажити 44-річний ядерний реактор, експерти б’ють на сполох.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].