МАГАТЕ заявило, що проконтролює злив в океан переробленої води з АЕС Фукусіма

МАГАТЕ заявило, що проконтролює злив в океан переробленої води з АЕС Фукусіма

Процес може початися вже в березні 2023 року

МАГАТЕ заявило, що проконтролює злив в океан переробленої води з АЕС Фукусіма
фото DR

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) візьме під контроль зливання переробленої води з японської атомної електростанції «Фукусіма», яка постраждала в результаті аварії. Для здійснення нагляду в найближчі місяці і роки знадобиться цілий ряд операцій і «технічних візитів», заявила заступник голови МАГАТЕ Ліді Еврар у ході поїздки в Токіо 9 вересня, пише Deutsche Welle.

МАГАТЕ планує залучити до роботи і експертів з Китаю і Південної Кореї, які з обуренням зустріли плани Японії щодо зливу води з «Фукусіми» в океан.

Компанія-оператор АЕС Tepco має намір злити в Тихий океан понад мільйон тонн переробленої води через підводний канал протяжністю один кілометр, прокладений під океанським дном.

Уряд в Токіо стверджує, що це безпечно, оскільки з води відфільтровані практично всі радіоактивні елементи. МАГАТЕ підтримало плани, оскільки вони, як заявили в агентстві, відповідають стандартам, що діють на інших АЕС. Еврар пообіцяла, що контроль над зливом води буде всеосяжним і об'єктивним.

Згідно з планами уряду Японії, злив води може початися в березні 2023 року.

АЕС «Фукусіма», розташована на березі моря, сильно постраждала в результаті землетрусу в березні 2011 року, коли на неї обрушилося 15-метрове цунамі. На станції вийшла з ладу система охолодження, в трьох з шести реакторах розплавилися паливні стрижні. Атомна аварія перетворила прилеглі населені пункти в міста-примари. Це була найбільша атомна катастрофа з часів чорнобильської аварії в 1986 році.

Нагадаємо, Японія вирішила перезавантажити 44-річний ядерний реактор, експерти б’ють на сполох.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло