На Рівненщині вперше встановлять сучасний пост моніторингу повітря

На Рівненщині вперше встановлять сучасний пост моніторингу повітря

Кожен бажаючий житель області зможе моніторити стан якості повітря

Этот материал также доступен на русском языке
На Рівненщині вперше встановлять сучасний пост моніторингу повітря
фото: radiotrek.rv.ua

У селі Городок Рівненської області незабаром запрацює перший в регіоні пост моніторингу якості атмосферного повітря. Про це на своїй сторінці в фейсбуці повідомив виконавчий директор «Кроноспан Рівне» Павло Пільтяй.

За його словами, автоматичну систему моніторингу стану повітря компанія вирішила встановити ще у лютому 2020 року. Тоді ж був підписаний відповідний меморандум з Городоцькою ОТГ, Рівненською ОДА, обласним департаментом екології та природних ресурсів і Рівненським гідрометцентром.

Комплекс «Aairpointer» вартістю понад 3 млн гривень побудував австрійський виробник MLU-recordum Environmental Monitoring Solutions GmbH, вже в найближчий місяць він прибуде в Україну.

Пільтяй також уточнив, що на установку обладнання не витрачалися бюджетні кошти – комплекс закупила компанія.
«Також ми укладаємо угоду з сертифікованим підприємством для постійного обслуговування цього обладнання, щоб гарантувати точність його показників. Наша компанія готова відразу передати все обладнання на баланс Городоцької ОТГ», – запевнив Пільтяй.

Відзначається, що все обладнання «Aairpointer» відповідає стандартам ЄС і сертифіковане для використання в Україні. Модулі вимірюватимуть концентрацію в повітрі ключових для «Кроноспан» речовин згідно зі звітом про оцінку впливу на навколишнє середовище: CH2O (формальдегід); діоксид азоту та оксид азоту; оксид вуглецю; PM10 і PM2.5 (пил); метеорологічні параметри.

Устаткування кожні дві години буде автоматично передавати дані на сайти Городоцькій ОТГ і Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА. Тому кожен бажаючий житель області зможе з ними ознайомитися.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло