«Укрзалізниця» планує до кінця року залучити 500 млн грн від продажу непрофільних активів

«Укрзалізниця» планує до кінця року залучити 500 млн грн від продажу непрофільних активів

Більшість об'єктів, підготовлених до приватизації, - це старі будівлі, не потрібні компанії

«Укрзалізниця» планує до кінця року залучити 500 млн грн від продажу непрофільних активів
Фото: Синиця Олександр/УНІАН

«Укрзалізниця» планує до кінця поточного року продати непрофільні активи на 500 млн грн. Про це повідомив голова компанії Олександр Камишін під час конференції «Реформа держкомпаній як поштовх до розвитку конкурентних ринків» у Києві у вівторок, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми в рамках «Укрзалізниці» розпочинаємо свою маленьку історію приватизації ... Завдяки підтримці наглядової ради ми протягом останніх двох тижнів захистили нашу стратегію щодо непрофільних активів. Ми маємо цілу купу об'єктів у всій Україні, які потрібно продавати... Ми починаємо з невеликих кроків, у нас погоджено понад 400 об'єктів на продаж. І ми плануємо до кінця року отримати 500 млн грн від продажу таких об'єктів», – сказав Камишін.
За його словами, більшість об'єктів, підготовлених до приватизації, – це старі будівлі, не потрібні компанії, але під ними є земля, яка цікавить забудовників.

«Я вважаю, що треба продавати такі об'єкти й інвестувати кошти в інфраструктуру, рейкове господарство та локомотиви», – наголосив Камишін.

Він також зазначив, що «Укрзалізниця» має і великі об'єкти, які компанії варто було б продати.

«Наприклад, великий оператор контейнерних платформ. Це контейнерні термінали в усій країні. На сьогодні це практично монополіст у сфері контейнерних залізничних платформ. І ця компанія сьогодні перебуває в стані, приблизно як «Укрпошта» багато років тому, коли ти найбільший гравець і поруч тільки-тільки з'являються маленькі гравці. В моєму розумінні, якщо ми не зуміємо цю компанію вчасно продати або пустити в неї великого приватного системного інвестора, то ця компанія пройде шлях «Укрпошти». Коли поруч з'явиться приватний бізнес, він з роками стане сильнішим і ефективнішим, і ми програємо цю війну», – наголосив Камишін.

Він зазначив, що такі активи краще продавати тоді, коли вони мають монопольне становище на ринку, а не чекати до останнього, коли приватний бізнес переможе, й унаслідок цього ціна на актив суттєво знизиться.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» занурилися у найбільшу за всі роки свого існування кризу через незадовільний стан інфраструктури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло