ЄС готує заходи для подолання стрибків цін на електроенергію

ЄС готує заходи для подолання стрибків цін на електроенергію

Набір інструментів допоможе урядам орієнтуватися у варіантах швидкого реагування на стрибки цін

ЄС готує заходи для подолання стрибків цін на електроенергію
Фото: DR

Європейська комісія підготує «набір інструментів», які країни-члени ЄС зможуть використати для подолання стрибків цін на енергію, не порушуючи правил ринку енергоносіїв. Про це заявила єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, повідомляєEuractiv.

«Я запропонувала міністрам створити більш структурований набір інструментів, який, на нашу думку, може бути корисним для всіх держав-членів для вирішення поточної ситуації», – сказала Сімсон після зустрічі міністрів енергетики з країн ЄС.

За її словами, Брюссель надасть рекомендації, які допоможуть країнам подолати стрибок цін, у найближчі тижні.

Набір інструментів допоможе урядам орієнтуватися у варіантах швидкого реагування на стрибки цін відповідно до правил ЄС. Вони зможуть змінювати податок на додану вартість (ПДВ) та акцизи або використовувати пряму підтримку, щоб захистити споживачів від високих витрат.

Як повідомлялося раніше, ціни на електроенергію в Європі злетіли до рекорду з 1999 року – приини не лише в подорожчанні газу, а й у виробленні енергії вітровими електростанціями.

Тим часом євродепутати просять Єврокомісію почати розслідування проти «Газпрому» – вони запідозрили російську компанію в діях, що призвели до підвищення ціни на газ.

Більше про причини й наслідки цього явища – в матеріалі журналіста Mind «Російська газова авантюра: 5 аспектів енергетичної кризи».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло