Очільник БЕБ розповів, з чого відомство розпочне свою роботу

Очільник БЕБ розповів, з чого відомство розпочне свою роботу

Бюро починатиме розслідування не бізнесу

Очільник БЕБ розповів, з чого відомство розпочне свою роботу
Голова БЕБ Вадим Мельник
Фото: sfs.gov.ua

Новостворене Бюро економічної безпеки (БЕБ) розпочне роботу з аналізу основних незаконних схем та їхнього корупційного прикриття, а вже згодом здійснить візити до бізнесу. Про це розповів очільник БЕБ Вадим Мельник в етері телеканалу «Україна 24».

«Як працюватиме Бюро економічної безпеки? Не з бізнесу починаємо розслідування, а починаємо аналітичну роботу з того «схематозу», який дає бізнесу ті схеми для ухилення від податків. Виявлення та подолання «схематозу», далі – корупційне прикриття, корумповані чиновники, вони ж прикривають такі схеми... І тільки в третю чергу ми йдемо до бізнесу і говоримо – ви внаслідок використання схеми ухилилися, будь ласка, сплатіть податки, або самостійно, закон це дозволяє, або шляхом податкових перевірок», – сказав Мельник.

Нагадаємо: Верховна Рада ухвалила закон про Бюро економічної безпеки України 28 січня. Президент підписав його 22 березня. Бюро має почати роботу 25 вересня. На наступний день після цього припинить своє існування Державна фіскальна служба, яка вже знаходиться в процесі ліквідації.

29 липня конкурсна комісія, що визначає, хто буде брати участь у відборі на посаду голови БЕБ, не допустила до конкурсу 11 осіб, в тому числі ексміністра фінансів Олександра Данилюка.

Президент Київської школи економіки, позаштатний радник глави Офісу президента Тимофій Милованов, який очолює комісію, пояснив це тим, що в ексміністра немає економічної або юридичної освіти, оскільки його диплом Університету Індіани з бізнес-адміністрування не нострифікований, тобто не підтверджений.

Раніше Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Дениса Осмоловського до комісії з проведення конкурсу на посаду директора БЕБ.

Національне агентство з питань запобігання корупції знайшло порушення при проведенні конкурсу на пост голови БЕБ.

У серпні Кабмін обрав Вадима Мельника головою БЕБ. Бюро працюватиме в приміщенні Податкової міліції, а набрати штат для початку роботи планують за місяць-два.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті