ОП очікує відсторонення Мецгера після нападу керівництва «Укрексімбанку» на журналістів «Схем»

ОП очікує відсторонення Мецгера після нападу керівництва «Укрексімбанку» на журналістів «Схем»

Поведінка представників банку є неприпустимою, вважають у Зеленського

ОП очікує відсторонення Мецгера після нападу керівництва 	«Укрексімбанку» на журналістів 	«Схем»
Голова «Укрексімбанку» Євген Мецгер
Фото: facebook.com/Ukrexim

В Офісі президента вважають логічною щонайменше відсторонення голови «Укрексімбанку» Євгена Мецгера після нападу керівництва банку на журналістів «Радіо Свобода». Про це йдеться у заяві Офісу президента (ОП).

В ОП заявили, що поведінка представників банку є неприпустимою.

«Свобода слова належить до фундаментальних цінностей в Україні. Тому обов'язок посадовців будь-якого рівня – коректно спілкуватися з журналістами та поважати їхнє право ставити будь-які запитання, що мають суспільну важливість», – заявив радник керівника ОП Михайло Подоляк.

Він додав, що офіційна позиція Офісу президента щодо цієї ситуації є безумовно чіткою та повністю співвідноситься із суспільним осудом дій керівництва держбанку.

«Щонайменше видається логічним рішення про відсторонення від займаної посади голови правління банку, щоб не було жодної, навіть гіпотетичної перешкоди для розслідування та перевірки. Як максимум для нівелювання шкоди банку та державі потрібні, можливо, і більш жорсткі кадрові рішення у фінансовій установі. Інституційні механізми для виходу з такої ситуації передбачені, і вони мають спрацювати», – заявив Подоляк.

В ОП нагадали, що зараз Національна поліція та наглядова рада «Укрексімбанку» зробили відповідні заяви. Нацполіція у межах розпочатого кримінального провадження аналізує всі обставини того, що сталося. Наглядова рада заявила про проведення перевірки.

Раніше повідомлялося, що під час запису інтерв’ю із головою правління «Укрексімбанку» Євгеном Мецгером на журналістів «Схем» скоїли напад.

Як повідомляється на сайті «Укрексімбанку», у діях журналіста «Схем» містилися ознаки протиправного заволодіння інформацією з обмеженим доступом.

Ведуча програми «Схеми» Наталія Седлецька повідомила, що видання не погоджувалося на формат off the record, у якому запевняла пресслужба банку.

Відео з нападом працівників «Укрексімбанку» на знімальну групу «Схем» відновлене.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті