Населення та бюджетні установи платитимуть підвищену ціну на газ попри Меморандум про незмінні тарифи

Населення та бюджетні установи платитимуть підвищену ціну на газ попри Меморандум про незмінні тарифи

Бюджетні підприємства змушені купувати газ за ринковими цінами, а населення – переплачувати за тарифом ПОН

Населення та бюджетні установи платитимуть підвищену ціну на газ попри Меморандум про незмінні тарифи
Фото: pexels.com

Попри підписання Меморандуму між урядом, місцевою владою та НАК «Нафтогаз» про незмінні тарифи на тепло протягом цього опалювального сезону, частина населення, комунальні та бюджетні підприємства все одно сплачуватимуть підвищену ціну газ. Про це повідомляє «Бізнес.Цензор».

Побутових споживачів після втрати постачальника автоматично переводять на постачальника останньої надії (ПОН). Його тариф у жовтні сягнув 16,56 грн/куб, тоді як середній тариф для населення становить близько 7,96 грн/куб. Тому 600 000 споживачів, які вимушено перейшли на ПОН, платитимуть за газ удвічі більше до укладання контракту з новим постачальником.

«Втім, 600 000 абонентів швидко підписати договори з новими постачальниками не зможуть. Для частини з них, мешканців сіл, підписання нового договору, через інтернет, банк, або поштового оператора – буде неабиякою проблемою», – зазначає видання.

Крім цього, згідно з Меморандумом, до кінця опалювального сезону ціна газу становитиме 13,66 грн/куб м – для бюджетних установ і постачальників тепла бюджетним установам. Продавати газ за такими цінами цим контрагентам має Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», яка входить в групу «Нафтогаз».

Однак бюджетні та комунальні установи не зможуть закупити газ за пільговою ціною, оскільки не мають права укладати договори без проведення тендерів.

«Вони проводять тендери, але «Нафтогаз Трейдинг» на них не приходить. Очільники місцевих органів влади розповідають, що не можуть зв'язатись з «Нафтогаз Трейдинг», щоб вмовити їх прийти на тендери із зазначеною у меморандумі ціною. На тендери приходять приватні постачальники, які готові постачати газ лише за ринковими цінами, а це більше 30 грн/куб», – пише видання.

Тендери, опубліковані на порталі Prozorro, це підтверджують: очікувана вартість газу становить від 35 до 45 грн/куб.

Раніше місцева влада, «Нафтогаз» та уряд підписали Меморандум: домовилися, що тарифи на тепло не зростатимуть протягом опалювального сезону.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті