Нобелівську премію в галузі економіки отримали американські дослідники

Нобелівську премію в галузі економіки отримали американські дослідники

Премія була поділена між трьома лауреатами

Нобелівську премію в галузі економіки отримали американські дослідники
Фото: twitter.com/NobelPrize

Нобелівський комітет 11 жовтня назвав імена лауреатів премії пам'яті Альфреда Нобеля. Ними стали професор Каліфорнійського університету в Берклі Девід Кард («за емпіричний внесок в економіку праці»), професор економіки кафедри імені Форда Массачусетського технологічного інституту Джошуа Девід Ангрист і професор економіки Стенфордської вищої школи бізнесу Гвідо Імбенс («за методологічний внесок в аналіз причинно-наслідкових зв'язків»). Про це йдеться на сайті премії.

«Багато важливих питань в соціальних науках пов'язані з причиною і наслідками. Як імміграція впливає на рівень оплати праці та зайнятості? Як освіта впливає на майбутній дохід? На ці питання важко відповісти, тому що нам нема з чим порівнювати. Ми не знаємо, що б сталося, якби імміграція була б меншою, або якби ця людина не продовжувала навчання. Лауреати цього року показали, що на ці та подібні питання можна відповісти за допомогою природних експериментів», – йдеться в релізі Нобелівського комітету.

Нобелівську премію з економіки щорічно дають тим, хто зробив винятковий внесок у цю область. Її у 1968 році додали до «традиційних» номінацій – фізіології або медицини, фізики, хімії, літератури та премії миру. Держбанк Швеції (Sveriges Riksbank) на честь свого 30-річчя зробив внесок, який забезпечив безстрокове фінансування для оплати адміністративних витрат Фонду Нобеля, пов'язаних з присудженням премії.

Нагадаємо: Нобелівську премію з фізики присудили за «прогнозування глобального потепління».

Премію з медицини присудили за відкриття рецепторів, що відповідають за температуру, біль і дотик.

Нобелівську премію з літератури вручили за висвітлення долі біженців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло