Молдова купила один млн кубометрів газу в Польщі – вперше не в Росії

Молдова купила один млн кубометрів газу в Польщі – вперше не в Росії

Транспортуватимуть газ через Україну

Молдова купила один млн кубометрів газу в Польщі – вперше не в Росії
Фото: unsplash.com

Молдовська держкомпанія Energocom уклала угоду з польською нафтогазовою компанією PGNiG щодо пробної закупівлі одного млн куб. м газу. Таким чином, уперше Молдова купує природний газ з альтернативних джерел, а не в Росії. Про це повідомила прем'єр-міністерка країни Наталя Гаврилиця, пише NewsMaker.

Вартість придбаного газу очільниця молдовського уряду не назвала через «комерційну таємницю».

У Міністерстві закордонних справ Молдови повідомили «Європейській правді», що транспортування газу здійснюватиметься через Україну. Починаючи з 06:00 26 жовтня газ надходитиме протягом доби в Молдову через газовий пункт Олексіївка. Це український пункт вимірювання газу на кордоні Молдови в Чернівецькій області.

Пробна закупівля має допомогти перевірити можливості Молдови імпортувати газ з альтернативних джерел та збалансувати низький тиск у системі газопостачання.

Водночас Молдова продовжує переговори з Росією та «Газпромом» щодо підписання довгострокової угоди про постачання газу.

«В умовах зниження тиску в системі газопостачання закупівля газу з альтернативних джерел дозволяє продовжувати постачати газ споживачам», – наголосили в молдовському уряді, додавши що закупівля не позначиться на тарифах на газ для кінцевих споживачів.

Раніше уряд Молдови запровадив надзвичайний стан на всій території країни через газову кризу.

У «Газпромі» пригрозили Молдові залишити країну без газу, якщо вона не виплатить борг.

На тлі ситуації на світових ринках та непрогнозованості постачань з боку «Газпрому», «Нафтогаз» підписав з молдовською Energocom рамкову угоду щодо постачання 700 млн кубів газу в разі необхідності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті