Apple різко скоротила випуск iPad, щоб за їх рахунок врятувати виробництво iPhone

Apple різко скоротила випуск iPad, щоб за їх рахунок врятувати виробництво iPhone

Компанія прогнозує більш високий попит на смартфони, ніж на планшети

Apple різко скоротила випуск iPad, щоб за їх рахунок врятувати виробництво iPhone
фото DR

Компанія Apple різко скоротила виробництво iPad, щоб перенаправити призначені для цих планшетів мікросхеми на подальший випуск iPhone 13, пише Nikkei Asia.

Це ознака того, що глобальна криза дефіциту чипів ударила по компанії навіть сильніше, ніж вона попереджала раніше.

Моделі iPad та iPhone мають ряд загальних компонентів, включаючи основні та периферійні мікросхеми. Це дозволяє Apple у певних випадках перерозподіляти потоки запчастин між пристроями.

Джерела видання розповідають, що виробництво iPad знизилося на 50% порівняно з початковими планами Apple за останні два місяці – компанія це робить для того, щоб чипи, призначені для випуску планшетів, використовувати для виробництва нових моделей iPhone.

Як пояснює Nikkei Asia, компанія приділяє пріоритетну увагу випуску iPhone 13 тому, що прогнозує більш високий попит на смартфони, ніж на планшети, – в компанії нагадують, що західні ринки починають виходити з пандемії коронавірусу.

На Європу та Америку припадає 66% доходів Apple. До того ж пік продажів нових iPhone також настає протягом кількох місяців після випуску, тому забезпечення безперебійного виробництва iPhone 13, випущеного 24 вересня, є головним пріоритетом для Apple просто зараз.

Попит на iPad у 2020–2021 роках був високим завдяки зростанню віддаленої роботи та навчання. Усього за перші дев'ять місяців цього року було продано 40,3 млн iPad, що на 17,83% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Світові поставки планшетів у 2020 році склали 164,1 млн. одиниць (+13,6%).

Днями керівник Apple Тім Кук оцінив вартість логістичних проблем та дефіциту напівпровідників у третьому кварталі у $6 млрд. Топ-менеджер при цьому попередив, що у четвертому кварталі проблеми з напівпровідниками можуть навіть погіршитися.

Нагадаємо, зростання продажу смартфонів на світовому ринку обернулося на спадання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло