Суд відмовився скасувати контроль «Укртранснафти» над «трубою Медведчука»

Суд відмовився скасувати контроль «Укртранснафти» над «трубою Медведчука»

Рішення АМКУ залишили без змін

Суд відмовився скасувати контроль «Укртранснафти» над «трубою Медведчука»
Фото: unsplash.com

Господарський суд Києва не задовольнив позов ТОВ «Пикарпатзахідтранс» і відмовився скасувати рішення Антимонопольного комітету (АМКУ) щодо надання дозволу АТ «Укртранснафта» на управління частиною нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок». Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Надавачем прав управління було Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

«Під час розгляду справи, Комітет встановив, що ринок послуг із транспортування нафти й нафтопродуктів трубопроводами знаходиться у стані природної монополії, а в результаті даної концентрації змінюється лише суб’єкт господарювання, що управлятиме відповідними активами. Відтак концентрація не змінить структуру ринку», – нагадали в АМКУ.

Також Комітет встановив, що «Нафтогаз» планує використовувати до 30% потенційної потужності «труби», а після концентрації потенційна частка на відповідному ринку не перевищить 12%.

Нагадаємо: 23 лютого Вищий антикорупційний суд за позовом Національного антикорупційного бюро (НАБУ) наклав арешт на майно комплексу «ПрикарпатЗахідтранс» і передав його в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Разом з тим, до визначення управителя цього майна з боку АРМА воно було передано на відповідальне зберігання АТ «Укртранснафта». Вартість переданого майна оцінюється у 200 млн грн.

Пізніше АРМА визначило переможцем конкурсу на управління заарештованою частиною нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок» компанію «Укртранснафта», власником якої є НАК «Нафтогаз».

На початку червня ЗМІ повідомили, що Енергомитниця не дозволила «Укртранснафті» використовувати «трубу Медведчука», оскільки не отримала рішення про припинення прав власності «ПрикарпатЗахідтрансу» на активи нафтопроводу.

30 червня «Укртранснафта» підписала договір на управління нафтопродуктопроводом «Самара – Західний напрямок».

У липні «Укртранснафта» отримала дозвіл на транспортування нафтопродуктів «трубою Медведчука». Водночас Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, призупинила дію аналогічної ліцензії «ПрикарпатЗахідтрансу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло