Reuters підрахував, що інвестиції в електромобілі складуть $515 млрд в наступні 10 років

Reuters підрахував, що інвестиції в електромобілі складуть $515 млрд в наступні 10 років

Між тим аналітики побоюються, що попит може бути меншим за пропозицію

Reuters підрахував, що інвестиції в електромобілі складуть $515 млрд в наступні 10 років
фото Pixaby

Автовиробники з різних країн запланували до 2030 року інвестувати в розробку та виробництво електромобілів та пов'язані з ними технології $515 млрд, згідно з підрахунками Reuters.

 Аналітики видання проаналізували плани різних компаній у цьому напрямку. Тим самим зростання порівняно з початком 2019 року становить понад 70% – тоді було заплановано такі інвестиції на $300 млрд.

Лідером щодо запланованих інвестицій у електромобілі та батареї для них є німецький автоконцерн Volkswagen – він збирається вкласти в це $112 млрд.

За ним з великим відривом йдуть Daimler ($47 млрд), Stellantis ($36 млрд), Ford ($30 млрд) та GM ($28 млрд).

Аналітики зазначають, що попит на електромобілі з боку споживачів може не відповідати таким масштабним планам автовиробників. Аналітик компанії AutoForecast Solutions Браян Максім порівняв це з Холодною війною, оскільки, як тільки кілька компаній запустили такі програми, решта автовиробників змушені були наслідувати їх приклад.

За його словами, «це змушує багатьох автовиробників планувати суттєві обсяги виробництва тієї категорії автомобілів, про прийняття якої споживачами нічого невідомо і яка багато років приноситиме мінімальний прибуток або не приноситиме його взагалі».

Нагадаємо, між тим зʼявилися розробки нових батарей Factorial Energy, які збільшать пробіг електромобілів на 50%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті