Газу за пільговими цінами недостатньо для проходження опалювального сезону – Асоціація міст

Газу за пільговими цінами недостатньо для проходження опалювального сезону – Асоціація міст

«Нафтогаз» відмовився коригувати встановлені меморандумом обсяги газопостачання

Газу за пільговими цінами недостатньо для проходження опалювального сезону – Асоціація міст
Фото: pixabay.com

НАК «Нафтогаз України» на власний розсуд визначив обсяги природного газу за пільговою ціною, визначеною меморандумом. Передбачених об'ємів газу виявилося недостатньо для проходження опалювального сезону, проте компанія відмовилася коригувати встановлені обсяги. Про це повідомила пресслужба Асоціації міст України (АМУ).

Зокрема це пов’язано з тим, що опалювальний сезон у багатьох населених пунктах почався набагато раніше, ніж у попередні періоди. 

Як наслідок, у жовтні підприємства теплопостачання були змушені використовувати для забезпечення теплом побутових споживачів і бюджетних установ природний газ за ринковими цінами від 25 грн за кубометр і вище. АМУ стверджує, що це порушує умови меморандуму.

«Таким чином підприємства теплопостачання без можливості відкоригувати тарифи на комунальні послуги, зазнавати збитків, які не в змозі відшкодувати», – йдеться у повідомленні.

Для розв'язання цієї проблеми АМУ звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням сприяти проведенню «Нафтогазом» перерахунків обсягу газу для забезпечення теплопостачання та гарячого водопостачання побутових споживачів та бюджетних установ.

Раніше місцева влада, «Нафтогаз» та уряд підписали меморандум щодо незмінних цін на тепло для населення протягом опалювального сезону. 

Після підписання документу «Нафтогаз» запропонував бюджетним і релігійним організаціям середньострокові контракти на постачання газу з фіксованою ціною на газ – 13,7 грн за куб. м (з урахуванням транспортування та ПДВ – 16,8 грн).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті