Аналітики CIT: Росія продовждує перекидати техніку до кордонів з Україною
Кількість військ на кордоні набуває «загрозливих масштабів»

Експерти з розслідувальної групи Conflict Intelligence Team (CIT) виявили у соцмережах нові фотознімки та відеозаписи, які свідчать про пересування російських військ та військової техніки до регіонів, що межують з Україною. Серед іншого експертам вдалося виявити перекидання нової техніки у Воронезькій області, а також пересування ешелонів зі Ставропілля у бік окупованого Росією Криму, пише Deutsche Welle.
За висновками аналітиків CIT, Москва стягує до кордону України військову техніку «в кількості, що насторожує, і яку лише з натяжкою можна спробувати пояснити переозброєнням діючих частин».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Експерти констатують, що перекидання військ відбувається порівняно повільно, але зазначають, що якщо нинішні темпи збережуться до січня, то загальна чисельність угруповання військ РФ біля кордону України значно перевищить показники квітня, коли Росія також стягувала війська до прикордонних регіонів.
«Так чи інакше ми згодні з оцінками розвідок, що готовність до можливої операції на підконтрольній українській владі території буде досягнута як мінімум не раніше початку наступного року», – зазначають аналітики CIT.
Західні ЗМІ та політики говорять про нарощування російських військ на кордоні з Україною вже протягом кількох тижнів. Американська розвідка, за інформацією The New York Times, попередила своїх союзників у Європі про можливість вторгнення Росії на українську територію.
Росія категорично заперечує підозри у підготовці до військової операції, одночасно підкреслюючи, що пересування техніки та військ російською територією є виключно внутрішньою справою РФ.
Між тим, як повідомлялося, США розглядають можливість відправлення додаткової зброї в Україну: США можуть поставити в Україну протитанкові ракетні комплекси Javelin та ПЗРК Stinger.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.