Аналітики CIT: Росія продовждує перекидати техніку до кордонів з Україною

Аналітики CIT: Росія продовждує перекидати техніку до кордонів з Україною

Кількість військ на кордоні набуває «загрозливих масштабів»

Аналітики CIT: Росія продовждує перекидати техніку до кордонів з Україною
фото Maxar Technologies

Експерти з розслідувальної групи Conflict Intelligence Team (CIT) виявили у соцмережах нові фотознімки та відеозаписи, які свідчать про пересування російських військ та військової техніки до регіонів, що межують з Україною. Серед іншого експертам вдалося виявити перекидання нової техніки у Воронезькій області, а також пересування ешелонів зі Ставропілля у бік окупованого Росією Криму, пише Deutsche Welle.

За висновками аналітиків CIT, Москва стягує до кордону України військову техніку «в кількості, що насторожує, і яку лише з натяжкою можна спробувати пояснити переозброєнням діючих частин».

Експерти констатують, що перекидання військ відбувається порівняно повільно, але зазначають, що якщо нинішні темпи збережуться до січня, то загальна чисельність угруповання військ РФ біля кордону України значно перевищить показники квітня, коли Росія також стягувала війська до прикордонних регіонів.

«Так чи інакше ми згодні з оцінками розвідок, що готовність до можливої операції на підконтрольній українській владі території буде досягнута як мінімум не раніше початку наступного року», – зазначають аналітики CIT.

Західні ЗМІ та політики говорять про нарощування російських військ на кордоні з Україною вже протягом кількох тижнів. Американська розвідка, за інформацією The New York Times, попередила своїх союзників у Європі про можливість вторгнення Росії на українську територію.

Росія категорично заперечує підозри у підготовці до військової операції, одночасно підкреслюючи, що пересування техніки та військ російською територією є виключно внутрішньою справою РФ.

Між тим, як повідомлялося, США розглядають можливість відправлення додаткової зброї в Україну: США можуть поставити в Україну протитанкові ракетні комплекси Javelin та ПЗРК Stinger.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло