«Vodafone» та «Аеророзвідка» запустили систему відеоспостереження в Чорнобилі

«Vodafone» та «Аеророзвідка» запустили систему відеоспостереження в Чорнобилі

Нагляд здійснюється з кутом зору до 300º та можливістю оптичного наближення у 42 рази

«Vodafone» та «Аеророзвідка» запустили систему відеоспостереження в Чорнобилі
Фото: pixabay.com

Мобільний оператор «Vodafone Україна» спільно з громадською організацією «Аеророзвідка» дали старт роботі пілотній системі природоохоронного моніторингу на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Про це повідомив в релізі «Vodafone», передає «Інтерфакс-Україна».

Згідно з повідомленням, запуск системи став результатом підписання меморандуму про співпрацю телеком-оператора, громадської організації та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника за підтримки Державного агентства з управління зоною відчуження.

Зазначається, що першим етапом співпраці стало розгортання пілотного проєкту «Радагаст», який передбачає забезпечення відеоспостереження за акваторією річки Прип'ять і прибережними зонами. Нагляд здійснюється з кутом зору до 300º і можливістю оптичного наближення у 42 рази. Безперебійну передачу даних реалізовано на базі 4G-мережі «Vodafone Україна».

«Це дає змогу здійснювати спостереження за територією, фіксувати різні зміни, явища й обробляти отриману інформацію в автоматичному режимі. Крім того, алгоритми штучного інтелекту завдяки зібраним даним зможуть програвати різні сценарії розвитку подій на території заповідника», – говорить заступникк гендиректора «Vodafone Україна» Андрій Большаков.

Раніше Mind розповідав, чим живе зона відчуження, що вона собою являє та як її можна використовувати з користю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті