Посол Німеччини в Україні: Німеччина намагається продовжити транзит газу через Україну на п'ять років

Посол Німеччини в Україні: Німеччина намагається продовжити транзит газу через Україну на п'ять років

Фельдгузен вважає виробництво джерел енергії для ЄС єдиним шляхом для збільшення незалежності України

Посол Німеччини в Україні: Німеччина намагається продовжити транзит газу через Україну на п'ять років
Фото: tsoua.com

Німеччина працює над продовженням транзиту газу з Росії до країн ЄС через Україну щонайменше на п'ять років. Про це повідомила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«Цей транзит буде до 2024 року, ми вже зараз працюємо (і є спеціальний уповноважений уряду Німеччини) над тим, щоб продовжити цю угоду ще мінімум на п'ять років, а можливо, й на десять. Поки що у нас немає з боку Росії сигналів, що вони не хочуть продовжувати транзит, тому що це також їхній комерційний інтерес», – розповіла Фельдгузен.

Дипломат вважає, що єдиний шлях для України стати більш незалежною від інших, зокрема від Росії, стати виробником джерел енергії, необхідних Німеччині, ЄС. 

«Ми вже більше не хочемо використовувати газ, тобто нам потрібні інші джерела, і Україна має цей величезний потенціал «зелених» енергій», – пояснила Фельдгузен.

Фельдгузен висловила сподівання, що новий уряд ухвалить рішення, як використовувати «зелений» фонд, щоб підтримувати в Україні перші проєкти з виробництва «зеленого» водню.

Посол наголосила, що для того, щоб Україна могла стати постачальником водню до Європи, потрібно дати умови інвесторам «зеленої» енергії, не змінювати постійно законодавство.

«Це, на мою думку, найважливіша галузь, де Україна може ще покращити ті умови, які вона дає своїм західним партнерам. Закони змінюють постійно, грошей немає. Треба більш довгостроково думати, тому що Україна зацікавлена в цих інвесторах», – сказала вона.

Фельдгузен вважає можливість України постачати чистий водень через труби великою перевагою.

Раніше посол Німеччини розповіла, що «Північний потік-2» не працюватиме ще пів року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті