Верховний Суд остаточно відмовив Фірташу в стягненні $250 млн боргу з ОПЗ

Верховний Суд остаточно відмовив Фірташу в стягненні $250 млн боргу з ОПЗ

Заборгованість Ostchem перед російським «Газпромбанком» вплинула на рішення суду

Верховний Суд остаточно відмовив Фірташу в стягненні $250 млн боргу з ОПЗ
Фото: privatization.gov.ua

Верховний Суд відмовив компанії Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа у наданні дозволу на виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма про стягнення з «Одеського припортового заводу» (ОПЗ) $251 млн заборгованості за постачання газу. Про це повідомляє Finbalance.

Зазначається, що Київський апеляційний суд врахував рішення Верховного Суду про відмову Ostchem Holding Limited у наданні дозволу на виконання попереднього рішення Стокгольмського арбітражу від 25 липня 2016 року у згаданій справі.

«Українські суди прийшли до висновку, що стягнення боргу з ОПЗ створює загрозу зупинки підприємства, примусового звернення стягнення на майно, його банкрутства, що унеможливить або істотно ускладнить приватизацію. Таким чином, це суперечитиме публічному порядку України, зважаючи на необхідність захисту екологічної та економічної безпеки держави», – йдеться у повідомленні.

Також суди врахували, що Ostchem Holding Limited має заборгованість перед державним банком Росії  «Газпромбанком» щодо якого Україна ввела санкції. Відповідно кошти, отримані компанією Фірташа, можуть бути спрямовані на сплату боргів перед російським держбанком, що знову ж призвело б до порушення публічного порядку України.

Нагадаємо: у 2016 році Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма постановив стягнути з ОПЗ на користь Ostchem Holding Limited $250 млн за газ, який Ostchem поставляла на завод у 2013 році.

У травні 2017 року Апеляційний суд Одеської області підтвердив рішення про задоволення клопотання компанії Ostchem щодо реалізації рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення з ОПЗ $193 млн боргу, беручи до уваги пеню і штрафи. У липні 2018 року Верховний Суд скасував ці рішення.

Київський апеляційний суд у травні 2019 року визнав і надав дозвіл на виконання рішення Стокгольмського арбітражу про стягнення понад $250 млн з ПАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) на користь Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа за поставки газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті