Республіканці заблокували ухвалення оборонного бюджету США через «Північний потік-2»

Республіканці заблокували ухвалення оборонного бюджету США через «Північний потік-2»

Сенатори не дійшли єдності стосовно «Північного потоку-2»

Республіканці заблокували ухвалення оборонного бюджету США через «Північний потік-2»
Фото: nord-stream2.com

Республіканці у Сенаті США заблокували ухвалення оборонного бюджету США на наступний рік через відмову демократів від включення до проєкту поправки про запровадження обов'язкових санкцій проти газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомляє DW.

Зазначається, що необхідних 60 голосів зі 100 не було набрано.

Лідер республіканської меншості Мітч Макконнелл назвав «Північний потік-2» газопроводом, який «підживлює вторгнення Путіна до Європи».

Сенатор-демократ Чак Шумер розкритикував блокування проєкту оборонного бюджету, назвавши дії опонентів «незрозумілими та обурливими».

Макконнелл, своєю чергою, звинуватив Шумера у затримці ухвалення поправок та бажанні «перешкоджати дебатам про російську агресію».

Демократам необхідно заручитися підтримкою більшості республіканців, щоб винести проєкт оборонного бюджету на голосування в Сенаті.

При цьому й серед самих представників Демократичної партії немає єдності стосовно «Північного потоку-2».

Напередодні американське видання Axios повідомило, що Німеччина закликала США не вводити нові санкції проти «Північного потоку-2». Берлін стверджує, що це послаблять довіру до США і «завдасть шкоди трансатлантичній єдності».

Раніше видання The Hill повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена перешкоджає посиленню санкцій проти «Північного потоку-2», оскільки Сполучені Штати не хочуть ризикувати відносинами з Німеччиною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті