Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат Фірташа

Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат Фірташа

Компанія Tolexis Trading Limited буде оскаржувати рішення суду

Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат Фірташа
Бізнесмен Дмитро Фірташ
Фото: УНІАН

Центральний апеляційний господарський суд підтвердив рішення суду першої інстанції про повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату ( «ЗТМК») у власність держави. Відповідне рішення суд прийняв 30 листопада, передає пресслужба Фонду держмайна.

Зазначається, що до винесення рішення суду 49% ТОВ «ЗТМК» належало компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед» (група компаній DF Group Дмитра Фірташа).

«Остаточне рішення про повернення Запорізького титаномагнієвого комбінату у власність держави дозволить залучити компетентного та чесного інвестора, який перетворить його на потужний промисловий актив завдяки  продовженню модернізації та ефективному управлінню», – заявив Дмитро Сенниченко.

Він також додав, що рішення про повернення «ЗТМК» державі вже набрало законної сили та буде виконано найближчим часом.

Компанія Tolexis Trading Limited повідомила, що буде оскаржувати рішення суду. «Розрив установчого договору про створення ТОВ «ЗТМК» та передача ЦВК підприємства державі є незаконним. Інвестор повністю виконав усі зобов'язання в рамках договору та проінвестував у «ЗТМК» $110 млн», – йдеться у заяві компанії.

Нагадаємо, в рамках досудового розслідування встановлено, що у 2014 році директор ТОВ «ЗТМК», зловживаючи своїм службовим становищем, вчинив розтрату, тобто незаконне безоплатне відчуження грошових коштів з цільовим призначенням на виконання стратегічної програми розвитку та технічної модернізації виробництва TOB «ЗТМК», отриманих від Компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед». Такі зловживання посадовцем призвели до розтрати 492 млн грн.

29 травня 2019 року Заводський районний суд м. Запоріжжя оголосив виправдувальний вирок колишньому керівнику товариства.

Суд Запорізької області повернув у власність держави «Запорізький титано-магнієвий комбінат», який у 2013 році приватизувала компанія «Толексіс Трейдинг Лімітед» з групи компаній DF Group олігарха Дмитра Фірташа.

Верховний суд заблокував передачу заводу Фірташа державі. Рішенням Верховного суду справу направили ​​на повторний розгляд до Господарського суду Запорізької області. Фірташ оскаржить рішення про повернення «ЗТМК» державі.

9 липня 2018 року Господарський суд Запорізької області повністю задовольнив позов керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури до компанії «Толексіс Трейдинг Лімітед» щодо розірвання договору про заснування «Запорізького титано-магнієвого комбінату» та повернув його державі.

5 листопада Верховний Суд скерував на новий розгляд справу директора «ЗТМК». Справу скеровано до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті