Рада схвалила зміну процедури публічних закупівель ОГТСУ та «Нафтогазу»

Рада схвалила зміну процедури публічних закупівель ОГТСУ та «Нафтогазу»

Законопроєкт пропонує застосовувати переговорну процедуру закупівлі задля пришвидшення будівництва Дніпровської ГАЕС

Рада схвалила зміну процедури публічних закупівель ОГТСУ та «Нафтогазу»
Фото: УНІАН

Верховна Рада (ВР) прийняла за основу зміни до законопроєкту №6273 про публічні закупівлі, які здійснюють «Оператор газотранспортної системи» (ОГТСУ) та дочірні компанії групи НАК «Нафтогаз України». Законопроєкт пропонує застосувувати переговорну процедуру закупівлі робіт, необхідних для будівництва Дністровської ГАЕС. Про це йшлося на засіданні парламенту.

«За» проголосували 260 депутатів. 

Згідно з пояснювальною запискою, дія закону розповсюджується на закупівлю робіт, необхідних для будівництва п'ятого, шостого та сьомого гідроагрегатів Дністровської гідроакумулюючої електростанції.

Зазначається, що проведення закупівель послуг із забезпечення будівництва третьої черги Дністровської ГАЕС та  ремонтів компресорних станцій займає тривалий термін (близько чотирьох-семи місяців) та затягує терміни виконання робіт.

Окрім того, не всі потенційні переможці закупівель мають виробничо-ремонтні бази на території України та можуть здійснювати оперативне постачання запасних частин та сервісне обслуговування обладнання.

«Скорочення термінів виконання реконструкцій та максимальне залучення вітчизняних виробників потребує застосування більш короткострокової та менш складної процедури закупівлі. Насамперед такою процедурою є переговорна процедура закупівлі», – пояснили у записці.

Зокрема, законопроєкт пропонує переговорну процедуру закупівлі для забезпечення будівництва Дністровської ГАЕС, ремонту чи реконструкції компресорних станцій «Диканька», «Долина-2», «Бердичів», «Красилів», «Комарно», «Ужгород», «Богородчани», «Олександрівка», «Машівка», «Більче-Волиця».

Раніше Рада відправила на доопрацювання законопроєкт про спрощення закупівель у системі «Прозорро», оскільки документ відкривав можливості для зловживань на закупівлях на 40 млрд грн у рік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло