Instagram поверне хронологічну стрічку у відповідь на претензії Конгресу

Instagram поверне хронологічну стрічку у відповідь на претензії Конгресу

Однак у цьому є сумніви, тому що нинішня, алгоритмічна стрічка, приносить соцмережі більше грошей

Instagram поверне хронологічну стрічку у відповідь на претензії Конгресу
фото DR

У соцмережу Instagram повернеться хронологічна стрічка – через 5 років після того, як розробники програми замінили її на аналог, який визначає переваги користувачів за допомогою алгоритму. Глава Instagram Адам Моссері розповів, що це відбудеться, швидше за все, у першому кварталі 2022 року, пише Forbes з посиланням на TechCrunch.

«Наразі ми працюємо над версією хронологічної стрічки, яку сподіваємося запустити наступного року», – сказав глава Instagram перед комісією Сенату США. Слухання про потенційну шкоду соцмережі для дітей та підлітків відбулося 8 грудня. Таку відповідь дав Моссері на питання, чи вважає він вірним, що споживачі повинні мати можливість користуватися Instagram без «маніпулювання алгоритмами».

Він зазначив, що хотів би назвати точну дату запуску, але поки що її немає. Моссери, однак, розраховує повернути цю функцію у додатку у першому кварталі 2022 року.

Планується, що користувачі зможуть на вибір увімкнути функцію хронологічної стрічки або залишити нинішню. 

У 2016 році Instagram замінив хронологічну стрічку «розумною»: алгоритм визначає переваги користувачів, і пости сортуються відповідно до цього принципу. Користувачі програми були вкрай незадоволені.

«Моссері під присягою пообіцяв, що користувачі справді зможуть отримати можливість бачити пости хронологічно. Однак малоймовірно, що Instagram зробить це параметром за замовчуванням або в принципі очевидним вибором, враховуючи переваги, які дає алгоритм з точки зору утримання користувачів у додатку», – зазначає TechCrunch.

8 грудня Моссери вперше дав свідчення з приводу повідомлень про те, що Facebook і Instagram знали, що соцмережі викликають серйозні психологічні проблеми у підлітків, і не просто не вживали жодних заходів, але посилювали ситуацію, оскільки це сприяє зростанню залучення користувачів.

Напередодні слухання Моссері розповів, що Instagram впроваджує низку функцій, які «зроблять соцмережу безпечнішою для підлітків». Це, наприклад, програма Take A Break («Зроби перерву»), яка з певною частотою надсилає користувачеві повідомлення про те, що від перегляду стрічки потрібно відпочити.

Наступного року у додатку буде доступна ще одна функція, покликана убезпечити підлітків, – батьківський контроль.

Скандал із Facebook та Instagram вибухнув після того, як колишня співробітниця Facebook Френсіс Хауген розповіла про величезну кількість зловживань у компанії Цукерберга. На основі цих даних The Wall Street Journal опублікувала розслідування щодо роботи алгоритмів Facebook та Instagram. У ньому, зокрема, стверджувалося, що у Instagram знали, що соцмережа може зашкодити дітям та підліткам, але приховували це. Так, наприклад, внутрішнє дослідження показало, що Instagram шкодить психічному здоров'ю багатьох молодих користувачів. Особливо страждають дівчатка-підлітки, які мають проблеми зі сприйняттям власного тіла.

Як повідомлялося, Instagram пропонує заводити нові акаунти для спілкування з тими, хто «дійсно цікавий».

Нагадаємо, в США дев'ять штатів почали розслідування щодо Instagram.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло