У Євросоюзі схвалили п'яту вакцину проти коронавірусу
Країни ЄС зможуть закупити до 200 млн доз вакцини Nuvaxovid у 2022 році

Європейська комісія в понеділок, 20 грудня, видала дозвіл на застосування в ЄС вакцини проти коронавірусу американської компанії Novavax після того, як про схвалення препарату з назвою Nuvaxovid оголосило Європейське агентство лікарських засобів (EMA).
Це – п'ята вакцина, дозволена в ЄС. Перші поставки препарату очікуються протягом найближчих трьох місяців, повідомляє RFI з посиланням на France-Presse.
У спеціальній заяві глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн назвала вакцину американської компанії Novavax важливим «доповненням до арсеналу захисту європейців» від епідемії – після раніше схвалених вакцин компаній BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson&Johnson.
Як зазначає AFP, при створенні Nuvaxovid використовувалася «традиційніша технологія» вакцинного виробництва, що, можливо, стане вагомим аргументом на користь необхідності вакцинації для частини нещеплених європейців.
Препарат фірми Novavax відноситься до класу субодиничних вакцин, які містять не цілісний вірус, а лише його фрагмент: S-білок (спайковий білок) патогену SARS-CoV-2, представлений у вигляді рекомбінантних наночастинок. Як зазначає AFP, така технологія використовується для виробництва вакцин проти кашлюку або гепатиту В.
Єврокомісія у серпні уклала контракт із Novavax, що дає країнам ЄС можливість закупити до 100 млн доз у 2022 році (з «опціоном» ще на 100 млн доз у період 2022-2023 років).
Тепер американська компанія зможе розпочати свої поставки в ЄС вже у найближчі три місяці. У Євросоюзі вже підтверджено замовлення на 27 млн доз на перший квартал наступного року.
Вакцина Novavax вводиться двома ін'єкціями з інтервалом три тижні. Її можна зберігати при температурі 2-8 градусів за Цельсієм, що вигідно відрізняє її, наприклад, від препарату BioNTech/Pfizer.
Клінічні випробування показали ефективність препарату «близько 90%» у скороченні кількості симптоматичних випадків COVID, зазначає EMA. Європейський регулятор, щоправда, визнає, що дослідження Nuvaxovid проводилися на момент поширення як вихідного штаму SARS-CoV-2, і його варіантів «альфа» і «бета».
«Наразі є обмежені дані про ефективність препарату проти інших варіантів, що викликають стурбованість, включаючи омікрон», – зазначили в EMA.
Єврокомісія, яка веде переговори про закупівлю від імені всіх країн ЄС, загалом замовила 2,4 млрд доз американсько-німецької вакцини BioNTech/Pfizer, 460 млн доз – в американської компанії Moderna. 400 млн доз замовлено у фірми AstraZeneca, стільки ж у американської Johnson & Johnson.
Нагадаємо, американська Novavax подала заявку на схвалення в Європі своєї нестандартної вакцини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].