Екоподаток на авто і заборона вбивати півників: які екоініцативи набули чинності у Франції

Екоподаток на авто і заборона вбивати півників: які екоініцативи набули чинності у Франції

Франція починає новий рік на екологічному позитиві

Екоподаток на авто і заборона вбивати півників: які екоініцативи набули чинності у Франції
фото DR

Подальша відмова від пластикових упаковок, заборона на знищення непроданих речей, захист тварин на фермах. Ось деякі зміни, що набирають чинності у Франції з 1 січня 2022 року, пише RFI.

Подальша відмова від пластикових упаковок

З 1 січня 2022 року у Франції багато фруктів та овочів заборонено продавати в целофані або пластикових ємностях. Це стосується огірків, броколі, солодкого перцю, лимонів, бананів та інших фруктів та овочів, які нерідко обертають у пластик. Під дію закону не підпадають фрукти та овочі, які продаються пакетами в півтора кілограма та більше. Для деяких товарів зробили відстрочку аж до 2026 року.

З початку 2022 року у Франції також заборонено розповсюджувати газети та журнали у пластиковій обгортці та класти у дитячі меню пластикові іграшки.

Заборона на знищення непроданих речей

Відтепер у Франції не можна спалювати або відправляти на смітник непроданий одяг, взуття, меблі, книги, електроприлади, засоби гігієни та інші нехарчові товари. Головна мета цього заходу – заохочення надсилати речі благодійним асоціаціям.

За даними французького агентства екологічного переходу на 2019 рік, 7% непроданих речей у Франції знищувалися. У грошовому вираженні це приблизно 300 млн євро щороку. На благодійність витрачалася приблизно п'ята частина непроданого товару, а більшість – у стокові центри та на переробку.

Боротьба з жорстоким поводженням з тваринами

З 1 січня на французьких фермах заборонено кастрацію поросят по живому. Такі операції можна буде робити лише з дотриманням низки умов, у тому числі анестезії.

Франція та Німеччина стають першими у світі країнами, де заборонено знищувати курчат-самців. Щороку у Франції шляхом перемолки або отруєння газом убивали 50 мільйонів курчат чоловічої статі, нерентабельних при виробництві яєць. Для відбору курчат буде дозволено лише методику in ovo, що дозволяє визначити стать ще всередині яйця.

Екоподатки на нові автомобілі

Змінюється шкала екологічних податків на нові автомобілі, що зареєстровані з 1 січня. Мінімальний збір у 50 євро вводиться з рівня забруднення машини 128 грамів CO2 на кілометр (замість 133 грамів CO2/км). Це означає, що екологічний податок стосуватиметься переважної більшості машин з тепловими двигунами, зазначає спеціалізована преса. Новий еконалог вводиться на нові машини масою понад 1,8 тонн.

Нагадаємо, Burger King обіцяє зробити половину свого меню безм'ясним до 2030 року, щоб зменшити викиди.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло