Фірми Коломойського отримали від держави 36 млн грн за право будувати злітну смугу в його аеропорту

Фірми Коломойського отримали від держави 36 млн грн за право будувати злітну смугу в його аеропорту

ДП здійснило транзакції на рахунки фірм з орбіти олігарха Ігоря Коломойського

Фірми Коломойського отримали від держави 36 млн грн за право будувати злітну смугу в його аеропорту
Фото: УНІАН

Що сталося. Компанії ПАТ «Дніпроавіа» і ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» отримали 36 млн грн від держпідприємства «Фінансування інфраструктурних проєктів» («Фінінпро»). Держпідприємство оплачує будівництва нового аеродрому в Дніпрі за бюджетні мільярди.

Джерело. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.

Деталі. Згідно з розслідуванням, наприкінці 2021 – на початку 2022 року «Фінінпро» здійснило транзакції на рахунки фірм з орбіти олігарха Ігоря Коломойського. Призначення платежу – «Оплата за купівлю нерухомого майна; Будівництво міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ».

Зазначається, що імовірно, ідеться про викуп старих об’єктів для будівництва нової злітної смуги, які структури Коломойського мали повернути державі.

ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» належить ПАТ «Дніпроавіа», яка, своєю чергою, належить ТОВ «Галтера» з орбіти Ігоря Коломойського. За даними державного майнового реєстру, ТОВ «Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» і ПАТ «Дніпроавіа» володіють об’єктами нерухомості в аеропорті Дніпра.

Об’єкти аеропорту опинились у структур олігарха під час приватизації державної авіаційної компанії «Дніпроавіа». На балансі держкомпанії перебував майновий комплекс аеропорту.

Під час приватизації злітна смуга мала бути передана державі, а покупець (ТОВ «Галтера») зобов’язувався інвестувати в аеропорт сотні мільйонів гривень.

За оцінками Фонду держмайна, «Галтера» з передбачених приватизаційним договором 882,1 млн грн інвестицій в оновлення аеропорту «Дніпропетровськ» (в т.ч. реконструкцію злітно-посадкової смуги) внесла лише 142,1 млн грн. 

Бекграунд. Суд вирішив не повертати авіакомпанію «Галтера» Коломойського у держвласність. ФДМУ, як постановив суд, не довів обставини «істотного порушення відповідачем зобов`язань за спірним договором».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло